וידאל: "לדור הזה של צ'ילה מגיע להניף תואר"

היסטוריה אדומה בקופה אמריקה. סמפאולי: "היינו הנבחרת הטובה ביותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.15 - 09:40
תחילת כתבה

צ'ילה נכנסה למועדון של הגדולות. כנראה בדור הכי מוצלח של הנבחרת, "לה רוחה" הניפה הלילה (בין שבת לראשון) את הקופה אמריקה לראשונה בתולדותיה, עם 1:4 על ארגנטינה בפנדלים בגמר. אחרי פרשת תאונת הדרכים של ארתורו וידאל, הפרובוקציה של גונסאלו חארה מול אדינסון קבאני שהובילה להרחקת הבלם, הצ'ילאנים סיימו את הטורניר הביתי כאלופי היבשת ובאופן אירוני, בהובלתו של מאמן ארגנטיני, חורחה סמפאולי.

האיש על הקווים של "לה רוחה" כמובן שלא הסתיר את השמחה שלו, על אף שגבר על הנבחרת ממולדתו. "הפנדל המכריע של אלכסיס נתן לי אושר שלא יאמן", סיפר סמפאולי. "השחקנים עשו עבודה מדהימה, הם ממש חיפשו את הגביע הזה. לא ראיתי משחק אחד בכל הטורניר הזה שהייתה בו נבחרת שהתעלתה עלינו".

"תוצאת הסיום של הפנדלים היא מוצדקת", הוסיף סמאפולי. "שלטנו במשחק מול נבחרת עוצמתית כמו ארגנטינה. היינו יכולים לנצח את המשחק גם ב-90 דקות, הגענו להזדמנויות, אבל אני מוריד את הכובע בפני השחקנים. הצלחנו לעצור את ליאו מסי ואני שמח שעשינו זאת, אם לא, הוא היה מוכיח לנו שהוא השחקן הטוב בעולם". כשנשאל לגבי עתידו בצ'ילה, אמר הארגנטיני: "כרגע אני רק רוצה להנות, אחר כך אחליט אם להמשיך בתפקיד".

וידאל, שכאמור היה מעורב בפרשה חמורה בזמן הטורניר והצליח לסיים אותו עם גביע, נבחר לשחקן המצטיין בגמר. "זה פשוט חלום, לדור הזה של צ'ילה היה מגיע להניף תואר", אמר קשר יובנטוס. "זהו אושר גדול, הניצחון מוקדש לכל העם, הוא דחף אותנו לכל אורך הטורניר. זה לקח לנו הרבה שנים כדי לזכות במשהו, עכשיו זה הזמן לחגוג".

CAMPEONES ...🇨🇱🇨🇱🇨🇱😭😭🏆🎊🎊🎊🎉🎊🚀

A photo posted by Alexis Sanchez (@alexis_officia1) on

אחרי זכיה בטרבל עם ברצלונה, קלאודיו בראבו הוסיף לעצמו תואר גם במדי הנבחרת: "היה עלינו להשאיר את כל ההיסטוריה השלילית שלנו מאחור. זה מוקדש לכל העם הצ'ילאני". אחרי ההדחה בפנדלים מול ברזיל בשמינית גמר המונדיאל האחרון, השוער הפעם לא נכשל: "צברנו ניסיון מגביע העולם. אמרתי לחברים שלי שארגנטינה הולכת להחמיץ שני פנדלים ואנחנו ננצח".