מראדונה לליאו מסי: מה אתה, שבדי או ארגנטיני?

מספר 10 האגדי: "די עם השטות שחייבים לעודד אותו, היחס כמו לכולם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.15 - 19:16
תחילת כתבה

"אתה שבדי או ארגנטיני?". המסר הזה יצא מהפה של דייגו מראדונה וכוון ישירות לאוזניים של ליונל מסי, שסביב יכולתו והמשך דרכו בנבחרת מתחוללת סערה מאז ההפסד בפנדלים בגמר הקופה אמריקה. אגדת העבר דיבר על היחס למספר 10 המכהן, ענה לשאלות על המאמנים ולא ריחם על הדור הנוכחי.

"אני לא צוחק, אני ממש לא צוחק: ארגנטינה לא צריכה להפסיד לצ'ילה אפילו בבוצ'אס (כדורת)", תקף מראדונה בראיון ל"אולה". "הגיוני שיורדים על מסי, זה הכי קל. יש לנו את השחקן הטוב בעולם, שמבקיע רביעיה מול ריאל סוסיאדד ומגיע לכאן ולא הולך לו".

"שיפסיקו לבלבל את הביצים עם השטות הזו של כל מי שאומרים שחייבים לעודד את מסי", המשיך דייגיטו, שהוסיף את עקיצת "השבדי" כדי להוציא מהקפטן הנוכחי קצת רגש. "צריך לתת למסי את אותו יחס שמקבל כל שחקן אחר שלובש את חולצת נבחרת ארגנטינה. הוא הגדול מכולם, לטוב ולרע. לא הרגו או אנסו אותו, לא צריך לעשות טלנובלה".

"מי שמותח עליו ביקורת כדי שהוא ישתפר, טוב מאוד", הוסיף אגדת העבר, שהוביל את ארגנטינה לזכיה בגביע העולם 1986. "מה שמקשקשים עכשיו על לערוך סקר אם הוא צריך לשחק בנבחרת או לא... חבר'ה, סטינו מהנושא. כבר רוצים להחליף פה את הנשיא. אסור להיות קיצוניים, אבל גם אסור לנו להתרגל לסיים תמיד במקום השני".

כשנשאל אם ארגנטינה בדרך הנכונה, השיב מאמן הנבחרת לשעבר: "אנחנו בסכנה של להתרגל למצב הזה. ההיסטוריה לא מניחה לנו להסתפק במקום השני. זה קורה כי השחקנים מורידים הילוך אחרי העונה באירופה ואז מגיע הטורניר. ובכל משחק מול נבחרת יריבה זה הכדור או הקרסול. אכלו אותנו אחד-אחד. רק 4-5 שחקנים הצליחו באמת להחזיק מעמד 90 דקות".

"אפשר ללכת על המגרש, גם אני הלכתי. העניין הוא איך אתה הולך ואיך אתה יוצא מהר מהמקום. לא ראיתי את מסי הולך כל הזמן כמו שכולם אומרים", גונן מראדונה על הפרעוש. "לוחות הזמנים מגבילים אותך ואין זמן להתכונן. מרטינו צריך לצעוק כשהוא רואה את זה בזמן שמרכיבים את לוחות המשחקים. לא הפסדנו בגלל המאמנים, אלא בגלל המנטליות של השחקנים".

גם מהעבר השני של הגבול נמצאו הסברים. חורחה סמאפולי, המאמן הארגנטיני של צ'ילה ומחזיק הקופה אמריקה הטרי, הסביר: "בברצלונה כולם מחפשים את מסי כל הזמן. בארגנטינה זה לא ככה וקל יותר לנטרל אותו. הייתה לנו תכנית אחת איך לעצור את ארגנטינה ואחת כיצד לבלום את מסי. אני לא מסכים לביקורת עליו. גם ב-50% יכולת, מסי הוא עדיין יותר טוב מכל היתר. ארגנטינה הנבחרת הטובה בעולם ובעשרה משחקים מולה היינו מנצחים אחד. אולי שניים".