"התסריט הכי גרוע שיש": ארגנטינה סופגת אש

מסי התלונן על מצב הדשא. צפו בהפסד הכואב לקולומביה. מבזק

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.06.19 - 10:23
תחילת כתבה

התוצאה הגדולה הראשונה בקופה אמריקה 2019 הגיעה הלילה (בין שבת לראשון), כאשר קולומביה ניצחה 0:2 את ארגנטינה במשחק שהוציא לדרך את בית ב'. רוג'ר מרטינס כבש שער נהדר (71) והמחליף דובאן ספאטה הכפיל מקרוב (86), חמש דקות אחרי שעלה למגרש. ליאו מסי וחבריו שוב נראו די אבודים למעט כמה דקות טובות בפתיחת המחצית השנייה וינסו להתאושש ולהשיג את הכרטיס לרבע הגמר.

עבור הקפטרוס, היה זה ניצחון ראשון על ארגנטינה מאז 2007, שמונה מפגשים בסך הכל. הקפטן חאמס רודריגס היה מאושר בסיום: "יש עוד הרבה עבודה כדי להגיע למה שאנחנו רוצים. היה חשוב מאוד לנצח היום. זה יום היסטורי, כי הרבה זמן לא ניצחנו את ארגנטינה. אני שמח שעשינו את זה. יש לנו עוד משחק קשה בעוד כמה ימים ונצטרך לבוא עם אותה אינטנסיביות ולגרום למשחק להראות כמו שאנחנו רוצים, כמו היום".

כובש השער השני, ספאטה, הוסיף: "אני מאושר, כי התגברנו על יריבה קשה וחיכינו הרבה זמן כדי לנצח אותם. ידענו שעברו הרבה שנים מאז הניצחון הקודם, אבל הקופה לא נגמרת כאן, אלא ממשיכה הלאה. אנחנו שמחים שכל הקולומביאנים שמחים איתנו, אבל עוד לא השגנו כלום וזה לא הולך להיות קל יותר".

בתקשורת הארגנטינאית, כצפוי, שלפו במהרה את הסכינים: "הכי גרוע שיכול להיות", נכתב בכותרת של "אולה". "הבכורה של ארגנטינה הייתה איומה והיא הפסידה". גם ב"קלארין" ביקרו: "ארגנטינה אכזבה בבכורה והשאירה ספקות לגבי העתיד שלה". זה היה ההפסד הראשון של האלביסלסטה במשחק פתיחה של הקופה אמריקה מאז 1979, ארבעה עשורים בדיוק.

ליאונל מסי סיכם: "אין לנו תירוצים. צריך לקחת את הדברים החיוביים ולחשוב על המשחק הבא, כי הטורנירים האלה מתנהלים מאוד מהר. זה לא תירוץ, אבל הדשא היה בלתי נסבל, היה קשה מאוד לשחק עליו. בכל מקרה, יש לנו עוד הרבה הזדמנויות לעלות. רק התחלנו. בדקות הכי טובות שלנו הם כבשו שער נהדר מבישול נהדר ואנחנו עוזבים מתוסכלים בגלל זה. לא ככה רצינו לפתוח את הטורניר, אבל נרים את הראש ונמשיך הלאה. זה המצב. נלמד מהחוויה הזו לקראת ההמשך".

המאמן ליאונל סקאלוני ניסה להסביר מה השתבש: "דווקא בדקות בהן שיחקנו הכי טוב הם כבשו נגדנו במתפרצת. במחצית השנייה באמת שיחקנו לא רע והיו לנו 2-3 מצבים מצוינים. יצאנו קדימה כדי לחפש עוד ושינינו את הגישה. דיברנו על הרבה דברים בהפסקה ובמחצית השנייה נראינו כמו ארגנטינה, אבל קולומביה היא גם נבחרת טובה".

סקאלוני גם תירץ: "מצב המגרש היה די רע. לכדורגלנים ברמה הזו קשה לשחק על מגרש כזה. השחקנים שלנו יודעים שהדרך עוד ארוכה ונשארו שני משחקים. חשוב שנשמר את הדברים הטובים ונתקן את הטעויות".