הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוארס בכה: "למה זה קרה דווקא לי?"

כוכב אורוגוואי שבור אחרי ההדחה ברבע: "אני בתקופה קשה". פרו מפנטזת על גמר שני. מבזק קופה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.19 - 07:54

הדמעות של לואיס סוארס אמרו הכל. החלוץ, שידע כל כך הרבה הצלחות לאורך הקריירה, הן ברמת הקבוצות והן עם נבחרת אורוגוואי, היה היחיד מבין עשרת הבועטים שהחמיץ את הפנדל שלו וזה עלה לסלסטה ביוקר. פרו המפתיעה, שחילצה 0:0 בתום 90 דקות, ניצחה 4:5 בדו קרב מהנקודה הלבנה ותהיה בחצי הגמר, שם תפגוש את האלופה צ'ילה. אורוגוואי לעומת זאת, כבר לא תניף השנה את הקופה אמריקה ה-16 בתולדותיה.

החברים לנבחרת והאוהדים מיהרו לנחם את סוארס, שיצא במהרה מחדר ההלבשה עם פנים עגומות ונשמע די שבור בסיום: "מאוד לא הוגן שהפסדנו בפנדלים, כי שיחקנו הרבה יותר טוב מהיריבה. היו לנו המון מצבים. אני לא רגיל למצבים כאלה. אני חושב שזו פעם ראשונה שזה קורה, שמפסידים בגלל שהחטאתי פנדל. אבל אני חייב להרים את הראש ולהמשיך הלאה".

סוארס הוסיף: "אני נמצא בתקופה קשה ברמה האישית והחברים תמכו בי. הייתי מאוד עצוב ושאלתי את עצמי למה זה קרה דווקא לי. התמיכה שלהם מאוד חשובה לי, היא עוזרת לי להתאושש. רציתי לבעוט למעלה, חזק, כי ידעתי שהשוער שלהם מכיר אותי. אני בטוח שהוא למד אותי, כי הוא פתח לגמרי את הפינה השנייה, זו שבעטתי לעברה את הפנדל מול יפן. חשבתי שהוא יזנק לשם".

המאמן הוותיק אוסקר טבארס בירך את פרו ואמר שאין לו שום תלונות לגבי סגנון המשחק שלה: "אנחנו התאמצנו לתקוף, הם עשו את מה שהם תכננו ובסוף קצת התעייפנו בגלל זה וזה הורגש. חיפשנו את השער המנצח עד הרגע האחרון, אבל בפנדלים הם היו טובים יותר. זו אכזבה גדולה".

דייגו גודין הודה שהוא חש "עצב ומרירות" והוסיף: "מאוד רצינו להמשיך הלאה בטורניר וחיפשנו את הניצחון, אבל פסלו לנו שלושה שערים והיה חסר לנו קצת ריכוז כדי להכריע". חברו חוסה מריה חימנס החמיא ליריבה: "פרו עשתה עבודה אדירה בהגנה כל המשחק. היו לנו יותר מצבים, אבל פשוט לא הצלחנו לעשות את זה".

והיה כמובן גם צד מנצח. כמו ב-2011 וב-2015, פרו שוב הפתיעה את כולם והגיעה לחצי הגמר. היא אומנם בקושי עשתה עד כה משהו בטורניר (0:0 עם ונצואלה, ניצחון 1:3 על בוליביה, תבוסה 5:0 לברזיל וכעת, 0:0 עם אורוגוואי) ואומנם תפגוש את אלופת שני הטורנירים האחרונים צ'ילה, אבל פתאום, החלום על גמר שני אי פעם וראשון מאז 1975 לא נראה כל כך בשמיים.

המאמן ריקרדו גארקה הקדיש את הניצחון לג'פרסון פרפאן שגמר את הטורניר עם פציעה וסיכם את המשחק: "היה משחק מאוד קשה, מול יריבה חזקה. עבדנו המון ולא היה לנו משחק טוב, אבל הפגנו את האופי שלנו, בעיקר בפנדלים. אנחנו רוצים לשחק טוב יותר".

הארגנטיני הוסיף: "בעטנו את הפנדלים עם המון רוגע, בסיטואציה מלחיצה מאוד. ראיתי שהשחקנים שלי רגועים, כולם ביקשו לבעוט וזה משפיע מאחד לשני".