בעקבות דבריו בקופה: מסי הושעה לשלושה חודשים

חשב שייצא בזול? הפרעוש שילם את המחיר על טענותיו הקשות נגד התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית, יקנס ב-50 אלף דולר ויפספס שלושה משחקי ידידות של האלביסלסטה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.08.19 - 07:23
תחילת כתבה

אם חשבתם שהחוק פוסח על כוכבים מהסוג של ליאונל מסי, טעיתם ובגדול. הפרעוש קיבל הלילה (בין שישי לשבת) הודעה מהתאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית (הקונמבול) לפיה הוא יושעה לשלושה חודשים וייאלץ לשלם 50 אלף דולר על הדברים הקשים שאמר לאחר שסיים את חלקו בקופה אמריקה בחודש שעבר.

כזכור, מיד לאחר המשחק על המקום השלישי, בו ארגנטינה גברה 1:2 על צ'ילה, למרות שהפרעוש הורחק לאחר עימות פיזי עם גארי מדל בדקה ה-36, הוא התייצב מול המיקרופונים ושטח את טענותיו הקשות כלפי הקונמבול והטורניר כולו. הוא התלונן הן על האדום שספג והן על טעויות השיפוט בהפסד של ארגנטינה 2:0 לברזיל בחצי הגמר שבעצם חרץ את גורלה של הנבחרת.

מסי, שהחרים את טקס חלוקת מדליות הארד, אמר אז: "שישעו אותי אם הם רוצים. אנחנו לא צריכים להיות חלק מהשחיתות הזו ומחוסר הכבוד הזה. לא אפשרו לנו להיות בגמר. כל הטורניר הזה נועד כדי שברזיל תזכה בגביע".

העונש לא חמור במיוחד. הסכום הכספי כמובן לא ממש מפריע למסי, שעל פי הדיווחים מרוויח כ-667 אלף דולר בשבוע. גם ההשעייה לא ממש תזיז לו כנראה, שכן בשלושת החודשים הקרובים מתכוננים לאלביסלסטה רק שלושה משחקי ידידות, מול צ'ילה ב-5 בספטמבר, מול מקסיקו חמישה ימים לאחר מכן ומול גרמניה ב-10 באוקטובר.

סביר להניח שגם כך מסי לא היה מגיע לכל שלושת המשחקים הללו. הוא כן יושעה בגלל האדום מהמשחק הראשון של ארגנטינה במוקדמות המונדיאל, בסוף מרץ הקרוב. בסופו של דבר, השמועות שצצו תחילה על הרחקה אפשרית לשנתיים התבררו כרחוקות מנכונות.