נשיא ברזיל, בולסונארו, פועל לפיטורי טיטה

ברדק בנבחרת לפני הקופה אמריקה, ובמקביל השחקנים מתאחדים לחרם נגד קיום הטורניר. כל הפרטים פה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.21 - 20:34
תחילת כתבה

בלאגן תהומי, ככה אפשר להגדיר את מה שקורה בנבחרת ברזיל בימים האחרונים. אחרי שארגנטינה וקולומביה פרשו מאירוח הקופה אמריקה בקיץ הקרוב, הוחלט כי המדינה החמישית בגודלה בעולם היא זו שתארח, אך גורמים רבים בנבחרת התנגדו לכך, וכעת יש תחושה כי יהיו לכך השלכות עצומות, עד כדי חילופי מאמנים.

מדיווחים רבים ברחבי התקשורת המקומית, נשיא המדינה ז'איר בולסונארו, שממשיך להתעקש כי ברזיל ערוכה, מוכנה ומסוגלת לארח את הטורניר, החל לפעול מאחורי הקלעים דרך ערוצים שונים בהתאחדות הכדורגל הברזילאית על מנת להביא לפיטוריו של טיטה. המאמן הלאומי הנוכחי מתנגד נחרצות לאירוח הקופה, כמו גם רוב שחקני הסגל (בעיקר אלה שמשחקים באירופה).

לברזיל יש עוד משחק במסגרת מוקדמות המונדיאל, בלילה שבין שלישי לרביעי, מול פרגוואי. ייתכן שאחרי המשחק הזה, האחרון בחלון הנוכחי, טיטה יודיע בעצמו על התפטרות. בעקבות העמדה בה הוא נקט לגבי האירוח, ברשתות החברתיות קראו להתאחדות לפטרו והריצו "האשטאג" עם הכיתוב "טיטה החוצה".

המועמד המוביל להחליף את טיטה הוא מאמן שנחשב לתומך נלהב של בולסונארו, שמחזיר לו הערכה מהצד שלו, ושמו רנאטו גאושו. המאמן עזב לאחרונה את גרמיו, ואם ימונה לנבחרת, הוא יוביל אותה בטורניר הקרוב, שלא צפוי להתבטל בכל מקרה.

יש לציין כי הקפטנים השונים של נבחרות דרום אמריקניות כרגע מאוחדים בדעה להתנגד לבולסונארו ולקיום האליפות. תחילה הם נשאלו לגבי הרצון לשחק בקופה בקיץ הקרוב לנוכח מצב התחלואה בברזיל, אולם אף אחד מהם לא הגיב. כעת פורסם בדיווח אחר כי יש קונצנזוס בקרב הקפטנים. בינתיים, הנשיא הברזילאי מקבל תמיכה מגורמים רבים בהתאחדות היבשתית. מנגד, כאמור, שחקנים בנבחרת ברזיל מתכננים לבצע חרם ולהוציא הודעה מסודרת ומשותפת על אי השתתפותם.

כמו כן, ארגנטינה הודיעה רשמית העמוד הטוויטר של הנבחרת על כך שהיא תגיע להשתתף בטורניר בברזיל. עדיין לא ברור אם זה אומר שהשחקנים הבכירים ייקחו חלק, ועדיין לא ברור בכלל אם יש אפשרות שהכל יתבטל, אבל נדמה שהבלאגן העצום ימשיך בשבועות הקרובים ועד שריקת הפתיחה סימני השאלה ימשיכו לרחף באוויר.