הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסי חגג, ארגנטינה בחצי גמר הקופה אמריקה

שער ושני בישולים לפרעוש ב-0:3, תפגוש את קולומביה ב-7.7

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.21 - 06:14
(getty)
(getty)

אם להיתלות באילנות גבוהים, זה היה (ללא ספק) "הלילה של מספר 10": ליונל מסי הוביל הלילה (בין שבת לראשון) את ארגנטינה לחצי גמר הקופה אמריקה, עם שער ושני בישולים ב-0:3 על האלביסלסטה על חשבונה של אקוודור. ארגנטינה הגיעה לחצי הגמר בחמש מששת טורנירי הקופה האחרונים (רק ב-2011 היא הודחה ברבע), ותקווה שהפעם זה ייגמר אחרת - עם גביע ראשון מאז 1993. בחצי הגמר, שייערך ב-7.7, היא תפגוש את קולומביה שגברה על אורוגוואי בפנדלים.

ארגנטינה - אקוודור 0:3
אחרי שסגרה את שלב הבתים עם שלושה ניצחונות ותיקו, ארגנטינה פתחה הלילה את שלב הנוק אאוט עם המפגש מול אקוודור - וקיבלה את מסי בכושר שיא. בדקה ה-40 נשלח ניקו גונזאלס להתקפה מתפרצת, הוכשל ע"י השוער האקוודורי הרנאן גלינדס, מסי היה שם כדי לתת את כדור הרוחב - ורודריגו דה פול היה חופשי לחלוטין כדי לשלוח פנימה את ה-0:1.

שש דקות לתוספת הזמן, ארגנטינה מעשית סגרה עניין: איבוד כדור נוראי של פדרו הינקאפי במרכז השדה, ליאו מסי השתלט על הכדור וכשהוא לבדו מול גלינדס מסר ללאוטרו שנעץ את השני. בתוספת הזמן אנחל די מריה הוכשל על סף הרחבה, השופט וולטר סמפאיו מברזיל הרהר האם לשרוק לפנדל - בסופו של דבר הלך ל-VAR, וקבע בעיטה חופשית. ואת הבעיטה החופשית הזו, מסי ניצל בצורה נהדרת כדי לקבוע 0:3 ולשלוח את ארגנטינה לחצי גמר הקופה אמריקה.

אורוגוואי - קולומביה 0:0 (4:2 בפנדלים)
אכזבה נוספת לסלסטה, אחת הנבחרות החזקות על הנייר שוב תסיים בלי הגביע - למרות שפתחה עם צמד החלוצים היוקרתי שלה, לואיס סוארס ואדינסון קבאני, היא לא הצליחה לכבוש בתשעים דקות, ובדו קרב הפנדלים חוסה מנואל חימנס ומתיאס וינה החטיאו - קולומביה דייקה בכל ארבע הבעיטות שלה, ותפגוש בחצי את ארגנטינה ומסי.