הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסי וניימאר נבחרו למצטייני הקופה אמריקה

כוכבי ארגנטינה וברזיל זכו לכבוד עוד לפני גמר הטורניר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.07.21 - 20:55
קשה לחשוב על גמר יותר גדול ממה שקיבלנו: הלילה (בין שבת לראשון, 03:00 לפנות בוקר) יעלו ברזיל וארגנטינה לאצטדיון המראקנה בריו דה ז'ניירו, למשחק הגמר של הקופה אמריקה 2021. זו הפעם השלישית ששתי האימפריות נפגשות בגמר הטורניר האמריקני, כשבפעם האחרונה (2007) ברזיל ניצחה 0:3. במוקד, יעמוד הניסיון האולי אחרון של ליונל מסי לזכות בטורניר יבשתי עם המדינה שלו - להביא גביע לארגנטינה. מנגד, חברו הטוב ניימאר ירצה לשמור את הגביע בריו - ולהשיג זכייה שנייה ברציפות בטורניר. אגב, עוד לפני המשחק מסי וניימאר נבחרו לשחקנים המצטיינים של הטורניר.  

ברמת ההרכבים, טיטה וברזיל ייאלצו להמשיך ולהסתדר ללא גבריאל ז'סוס, שעדיין מורחק אחרי העבירה הגסה ברבע הגמר מול צ'ילה. המאמן אמור לשמור על ה-11 מחצי הגמר, ובכלל זה על הרביעייה הקדמית - שתכלול את אברטון, לוקאס פאקטה, ניימאר ורישארליסון.

בארגנטינה, ליונל סקאלוני מתלבט בשלוש עמדות במגרש - בעמדת המגן הימני, בין נהואל מולינה לגונזאלו מונטיאל, בעמדת המגן השמאלי בין ניקולאס טליאפיקו למרקוס אקוניה, ובקישור - שם הוא מתלבט בין ליאנדרו פארדס לגידו רודריגס.

ברזיל: אדרסון; דנילו, מרקיניוס, תיאגו סילבה, רנאן לודי; פרד, קאסמירו, אברטון, לוקאס פאקטה, ניימאר; רישארליסון

ארגנטינה: אמיליאנו מרטינס; נהואל מולינה (גונזאלו מונטיאל), חרמאן פסלה, ניקולאס אוטמנדי, ניקולאס טליאפיקו (מרקוס אקוניה); רודריגו דה פול, ליאנדרו פארדס (גידו רודריגס), ג'ובאני לו סלסו; ליונל מסי, לאוטרו מרטינס, ניקו גונזאלס.

"שדייגו יעזור לנו", קראה הכותרת של ה"אולה" הארגנטינאי - וזו אכן תהיה הפעם הראשונה שארגנטינה תעלה לדרבי הסוער של דרום אמריקה ללא נוכחותו של מראדונה. "הפרסים האישיים פחות חשובים", אמר מסי לפני המשחק, "אנחנו כאן בשביל משהו אחר, בשביל החלום של כולם".

הבשורות הטובות הנוספות, לשני הצדדים, הן שיהיה קהל ביציעים: 5,500 איש יוכלו לראות את המשחק, לאחר החלטת ריו דה ז'ניירו לאפשר 10% תפוסה באצטדיון - 2,200 מתוכם אמורים להיות מארגנטינה, ולנסות ללוות אותם לניצחון היסטורי. ברוסאריו, עיר הולדתו של מסי, כבר האירו בניינים בדמותו. בברזיל, טיטה הגדיר את המשחק כ"אתגר גדול", ואמר: "אני יודע איך לשמור על מסי, אבל לא אגיד את זה כאן...", אחר כך צחק כשאמר: "אם תאמרו לנו איך תשמרו על ניימאר, אני אגיד לכם מה נעשה עם מסי". למי מגיע יותר לזכות? "אני לא יודע, אני רק מקווה שהקבוצה שלי תהיה מצוינת, תחרותית ולויאלית. אי אפשר להשוות בין הנבחרות".