הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דווקא על אדמת ברזיל: ארגנטינה קטעה בצורת

המפגשים בין מסי לניימאר והשוויון עם אורוגוואי. המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.07.21 - 05:25

לראשונה מאז 1993, נבחרת ארגנטינה זכתה סוף כל סוף בקופה אמריקה. בגמר של גרסת 2021, ליונל מסי וחבריו ניצחו 0:1 את ברזיל, דווקא אחרי שהאירוח עבר למדינה הגדולה ביותר ביבשת כשארגנטינה ויתרה בשל התחלואה במדינה. אנחל די מריה כבש את השער היחיד במשחק, ועזר לפרעוש להניף גביע גדול ראשון במדים הלאומיים. כל המספרים המעניינים מהלילה הזה כאן לפניכם >>>

* התואר הזה מגיע אחרי בצורת ארוכה של 28 שנים ללא תואר גדול (לא כולל משחקים אולימפיים).

* בכך ארגנטינה משתווה לשיאנית הזכיות בקופה - 15, כמו אורוגוואי.

* ליונל מסי וניימאר נפגשו אחד נגד השני חמש פעמים עד למשחק הזה הלילה. לפרעוש יש כעת ארבעה ניצחונות (שלושה עם ארגנטינה ואחד עם ברצלונה), בעוד לברזילאי יש שניים (רק נבחרת).

* זה הגמר קופה אמריקה הרביעי בהיסטוריה ששתי הנבחרות נפגשות בו. ב-1937 הייתה זו ארגנטינה שזכתה, ובשני המקרים האחרונים ב-2004 ו-2007 ברזיל הניפה. זה הגמר הראשון ביניהן שמתרחש באדמת ברזיל, ודווקא בו האורחת ניצחה.

* הגמר הזה אגב הפגיש בין הנבחרת שכבשה הכי הרבה שערים בטורניר במחצית הראשונה (ארגנטינה, 8 עד להתמודדות הלילה, וכעת היא עם 9) מול הנבחרת שכבשה הכי הרבה שערים בטורניר במחצית השנייה (ברזיל עם 8, לא הצליחה הפעם להגדיל את הנתון הזה).

* זה המשחק ה-12 של מסי מול הסלסאו. לפני הגמר הערב, הוא ניצח 4 פעמים, הפסיד 6 וסיים בתיקו אחד. אחד ההפסדים שלו היה בגמר הקופה 2007. תיקן את העוול.

* השער של די מריה הגיע בבעיטה הראשונה במשחק, ובנגיעה הראשונה ברחבה של ברזיל.

* אחרי שלושה משחקים רצופים, ולראשונה מאז 1979, ארגנטינה כבשה מול ברזיל באדמת ברזיל במשחק של קופה אמריקה.

* די מריה קטע בצורת ארוכה של 13 משחקים בהם לא כבש במדי הנבחרת. האחרון שלו היה במונדיאל 2018, מול צרפת.