הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסי: "אלוהים שמר את הרגע הזה בשבילי"

הקפטן עקץ את היריבה ("לנצח את ברזיל על אדמת ברזיל? מדהים. אנחנו אלופים, כ*ס אמא שלהם!"), חגג את הזכייה ("ידעתי שאסיר את הגיבנת ואזכה בתואר עם ארגנטינה") והקדיש את התואר למשפחתו: "היו לנו כל כך הרבה רגעים קשים אחרי הפסדים עם הנבחרת. עכשיו נחגוג"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.07.21 - 06:26
תחילת כתבה

אחרי 28 שנה, זה סוף סוף קרה: ארגנטינה קטעה בצורת, זכתה בקופה אמריקה בפעם ה-15 בתולדותיה, וליאו מסי הניף סוף סוף תואר גדול במדי האלביסלסטה. מי שחתום על הניצחון הוא אנחל די מריה, שכבש שער אדיר בדקה ה-22.

עד כמה התואר הזה היה חשוב לליאו מסי? יעיד על כך הפוסט שהעלה בחשבון האינסטגרם שלו: "איזה טירוף יפהפה! זה לא ייאמן, תודה לאל! כ*ס אמא שלהם, אנחנו אלופים!"

בהמשך, מסי דיבר מול המצלמות: "האושר שאני מרגיש הוא משוגע. סיימתי משחקים בנבחרת יותר מדי פעמים עצוב, והפעם ידעתי זה יהיה אחרת. הנבחרת ראויה לזה ואני מאושר. האמנתי בנבחרת הזאת שהשתפרה והפכה לטובה יותר. זו קבוצה של אנשים טובים שמעולם לא התלוננו. חלמתי על זה, אני מקדיש את זה לאישתי, להורים ולילדים, שסבלו הרבה פעמים כמוני ואפילו גרוע יותר. היינו יוצאים לחופשות בלי לנצח בטורנירים וזה היה קשה לנו מאוד ליהנות בחופש".

"אני רוצה להודות על הפסל שבנו עבורי ברוסאריו, זה מאוד ריגש. אני שמעתי שיש חגיגות בלכ ארגנטינה וזה הזמן של האנשים ליהנות. העם כל כך רצה את זה, ואני שמח שהבאנו את התואר", מסי המשיך, "אני חושב שאנחנו עדיין לא מודעים להישג הענק שעשינו. זה ניצחון שייכנס להיסטוריה - לנצח את ברזיל על אדמת ברזיל".

"אני רוצה להודות גם לחברים לנבחרת שפרשו, והם חלק מההישג הזה", מסי המשיך במונולוג, "אני יודע כמה הם מאושרים בשבילנו. זו עבודה של שנים רבות. אלוהים שמר את הרגע הזה במיוחד בשבילנו. רציתי להסיר את הגיבנת הזאת של לא לזכות בתואר עם ארגנטינה, וידעתי שאעשה את זה".

כובש השער, "אל פידאו" סיפר לתקשורת בארצו אחרי הניצחון: "מסי אמר לי שזה הולך להיות הגמר שלי. זה הכדורגל. הזכרונות חזקים מאוד". די מריה ניצל את ההזדמנות כדי לענות למבקרים: "הרבה אנשים אמרו לנו שלא נחזור וקטלו אותנו. דפקתי את הראש בקיר כל כך הרבה, ויום שברתי אותו. תודה לאל שהשגנו את מה שכל כך השתוקקנו לו. הגביע היה ארגנטיני, זה כבר נאמר. היינו צריכים לזכות בו ועשינו את זה. אני עדיין לא בוכה, עדיין לא לגמרי עיכלתי את זה".

די מריה היה גם מי שכבש את שער הניצחון היחיד נגד ניגריה, בגמר האולימפי ב-2008 בדרך למדליית זהב, וסיפר: "זה נגמר כמו נגד ניגריה. זאת הייתה מסירה גדולה של רודריגו דה פול. לפני המשחק אמרתי לו שהמגן שלהם (רנאן לודי) נרדם קצת בשמירה. עם מזל, מה שהוא עשה היה מושלם".