הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שער למזכרת. צפו: ישראל הפסידה 2:1 לדנמרק

עדן אביטל כבשה גול ראשון לנבחרת ביורו, אך סורנסן השלימה מהפך. עזורי: "יש עתיד לענף הזה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.15 - 21:38

תגיות: יורו U19 נשים

תחילת כתבה

נבחרת הנערות של ישראל סיימה הערב (שלישי) את השתתפותה בטורניר היורו עד גיל 19 שנערך השנה בישראל, עם הפסד 2:1 לנבחרת דנמרק. אמנם הבנות של גיא עזורי סיימו את בית א' במקום הרביעי והאחרון וללא אף נקודה, אך הן יכולות להתנחם בשער היסטורי שכבשה הנבחרת, מרגליה של עדן אביטל.

גם דנמרק הגיעה למשחק כשהיא יודעת שכבר איבדה סיכוי להעפיל לחצי גמר הטורניר, ובין שתי הנבחרות התפתח משחק די שקול, דבר שמהווה תעודת כבוד לגיא עזורי ולשחקניות שלו. למרות השער הראשון אי פעם של ישראל בטורניר, דנמרק הצליחה להפוך את התוצאה, אבל כל המחמאות מגיעות לנבחרות בכחול-לבן.

"אם אנחנו מרגישים מאוכזבים שהובלנו ולא הצלחנו לשמור אז זה אומר הכל על הנבחרת", אמר עזורי לאחר המשחק. "שיחקנו נגד מעצמה כמו שבדיה, היינו שם כל המשחק, גם מול צרפת שיחקנו עד הסוף וגם היום עם הרזרבות הבנות באו ונתנו 90 דקות של מלחמה ומחויבות לסמל, פשוט להוריד את הכובע. נכון שכבר חלמנו שאפשר להוציא יותר אחרי השער שכבשנו, אבל ההבדלים הם אדירים".

המאמן סיכם את הטורניר: "אני חושב שמגיע לבנות שאפו גדול. אי אפשר להגיד מילה אחת רעה, נתנו מאמץ אדיר, נלחמנו עד הסוף. זה מראה על העתיד ועל כך שעם עבודה קשה השמיים הם הגבול. הנבחרת הזאת היא נבחרת צעירה מאוד. אפשר לעשות דברים גדולים בענף הזה, זה תעודת כבוד. אני כמובן ממשיך באקדמיה".

מהלך המשחק

ההזדמנות הראשונה במשחק היתה של הדניות בדקה ה-9, סבק נשארה פנויה ברחבה לאחר כדור קרן, אך נגחה מעל השער של בושארי.  בדקה ה-16 עוואד פרצה מאגף ימין ומצאה את אביטל בתוך הרחבה, אך החלוצה לא השתלטה טוב והנבחרת פיספסה הזדמנות לעלות ליתרון.

0:1 לישראל! שער היסטורי לישראל ביורו הנערות. מאריאן עוואד השתלטה על כדור ליד דגל הקרן ומצאה בתוך הרחבה את עדן אביטל, שבעטה נהדר לרשת של דנמרק. היתרון הישראלי החזיק 11 דקות בלבד, כששיולדאן מצאה את סורנסן שהשוותה את התוצאה ל-1:1.

בדקה ה-62 הדניות השלימו את המהפך, ששיולדאן הרימה מצד שמאל ומצאה, כמו בשער הראשון, את סורנסן,  שדחקה את הכדור לשער של בשוארי. 1:2 לדנמרק.

הרכבים

ישראל: חנה אליזבת' בושארי, שי פרל, נועם קדם, קרן גור, אלינה מטקלוב, לאה גוטצמן (שרית ויינשטוק/46), מאריאן עוואד (סאמר סופר/78), אנה מאנביץ', עדן אביטל, אופל סופר, דליה דקוואר (ג'ינה אידה/62).

דנמרק: נאיה בארנשיר, סופי אובל, מאיה קילדמוס, ריקה סבק, לואיז רינסינג, שרה אנדרסן, סינה שיולדאן (סינה ברון/66), אמילי הנריקסן (ריקה מאדסן/33), שרה האנסון, ניקולין סורנסן, סטין לארסן.