הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עבו ורוז אלופי אירופה עד 23 במפרשיות 470

הבטיחו את הזהב לפני השיוט הסופי. גם חסון והררי בפודיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.07.18 - 20:33
(באדיבות איגוד השייט)
(באדיבות איגוד השייט)

תגיות: מפרשיות 470

הישג מדהים לשייט הישראלי לאחר שהערב (שלישי) הבטיחו צמד שייטי ה-470, מאור עבו ויואב רוז, את מדליית הזהב ואת תואר אלופי אירופה עד גיל 23 בתחרות שתינעל מחר בפורטוגל.

עבו ורוז, חניכים של מאמן נבחרת הגברים של ישראל, יוגב יוסף, סיימו היום שני שיוטים במקומות 11 ו-1, ובסה"כ צברו 25 נקודות שליליות. השניים, ממועדון השייט הפועל שדות ים, הבטיחו את התואר האירופי עוד לפני שיוט המדליות שיתקיים מחר, לאור העובדה שהם מובילים בפער של 26 נקודות שליליות על פני צוות מהונגריה.

יש לציין גם את הצוות של ניתאי חסון וטל הררי, ממועדון שייט הפועל שדות ים, שהבטיחו גם הם מדליה באליפות, אחרי שסיימו היום במקומות 9 ו-19. בסיכום 11 השיוטים הם מדורגים במקום השלישי עם 54 נקודות שליליות, לעומת 51 נקודות של הצוות ההונגרי שבמקום השני, וביתרון 28 נקודות מצוות פולני, המדורג במקום הרביעי. חסון והררי ישתתפו מחר בשיוט המדליות היוקרתי ויאבקו על הכסף. כמו כן, צמד השייטים עידו ביליק ותמוז חרותי סיימו את האליפות במקום ה-18 בכללי.

המאמן הלאומי יוגב יוסף: "מדובר בהישג מדהים לשייט הישראלי, ואני שמח ששני צוותי בנים שלנו יעמדו מחר על הפודיום ביחד עם מדליות. ההישג הזה מעיד על עבודה קשה ומסודרת, ואני מאחל לשייטי הנבחרת המשכיות והצלחה במטרות הבאות".

בדגם המקביל לנשים, מדורגות יהל ולך ועומר ביליה במקום ה-5 בכללי בתום 11 שיוטים. היום הן סיימו במקומות 7 ו-13, ובמאזנן 61 נקודות שליליות כשהן מרוחקות 3 נקודות מהמקום השלישי. לינוי קורן ושחר טיבי מדורגות 8 לאחר 11 שיוטים עם 72 נקודות שליליות (סיימו היום במקומות 6 ו-8). שני צוותי הבנות של ישראל ישתתפו מחר בשיוט המדליות. בנוסף, צמד השייטות רותם שנטל וליה בירן סיימו את אליפות אירופה עד גיל 23 במקום ה-16 בכללי.

אליפות אירופה לנוער במפרשיות 420: לאחר 9 שיוטים מדורגים עמית ביליה וגיא ששון 9 בכללי, אביב רוזן ותומר הנדל 18, אמיתי חן וערן אבישר 43, והצוות של גילי כספי ונריה קרוגליאק 82.