כהן ולסרי מובילות במאבק על הכרטיס לטוקיו

שייטות ה-470 סיימו במקום ה-13 באליפות העולם ועקפו את טיבי וברעם

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.08.19 - 14:53
כהן ולסרי מתקרבות לטוקיו (באדיבות איגוד השיט)
כהן ולסרי מתקרבות לטוקיו (באדיבות איגוד השיט)
תחילת כתבה

אליפות העולם במפרשיות 470 הסתיימה הבוקר (חמישי) באנושימה יפן עבור המשלחת הישראלית, כששני צוותי הנשים סיימו מחוץ לעשירייה הראשונה ולא יקחו חלק בשיוט המדליות. גיל כהן ונועה לסרי דורגו במקום ה-13 ואילו נויה ברעם ושחר טיבי סיימו במקום ה-19 הכללי. המשמעות של התוצאות הללו: כהן ולסרי עקפו את ברעם וטיבי במאבק על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו.

כידוע, מכיוון שכל מדינה שמעפילה למשחקים רשאית לשלוח צוות שייטות אחד בלבד, ישנו מאבק פנימי בין שני הצוותים הישראליים, שיוכרע לפי הניקוד שיצברו הצוותים בתחרויות שנקבעו בראש ע"י האיגוד הישראלי. ערב אליפות העולם, לברעם וטיבי היו ארבע נקודות בזכות מיקומן באליפות אירופה ואילו לכהן ולסרי היו שתי נקודות בזכות התחרות היבשתית.

המקום ה-13 באליפות העולם אמנם לא העניק לכהן ולסרי ניקוד, אבל הדירוג של ברעם וטיבי גרם להפחתה של שלוש נקודות, לכן הן נשארו עם נקודה אחת בלבד, מה שאומר שכהן ולסרי בשלב הזה מובילות במירוץ הפנימי. 

התחרות הבאה היא הקדם אולימפית, שתתקיים בשבוע הבא באותו אתר (האתר האולימפי), ובה ייצגו את ישראל כהן ולסרי. השייטות יוכלו לצבור ניקוד רק אם יתברגו בשלישייה הראשונה. התחרות הרביעית והאחרונה שתכריע בין שני הצוותים תהיה אליפות העולם 2020 במארס במיורקה.

אצל הגברים, הצוותים הישראלים עדיין לא הצליחו להשיג את הקווטה למדינה, כלומר את כרטיס הכניסה למשחקים עבור ישראל.  ניתאי חסון וטל הררי סיימו במקום ה-26, מאור עבו ויואב רוז 33. נותרה רק תחרות הזדמנות אחרונה בשנה הבאה.