הישג יפה בענף השייט: פודיום שכולו ישראלי

3 נציגים זכו במדליות באליפות העולם לגלשני רוח עד גיל 19

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.08.19 - 21:24

תגיות: שייט

תחילת כתבה

הישג יוצא דופן לשייט הישראלי היום (שבת) בסנט פטרסבורג ברוסיה, כשכל הפודיום של אליפות העולם לגלשני רוח אולימפיים עד גיל 19 נצבע כחול-לבן. אייל צרור מהפועל שדות ים זכה בזהב והוכתר כאלוף העולם, דניאל בסיק תשתש מהרצליה קטף את הכסף ומדליסט הארד הוא רוי הלל משדות ים.

בנשים, מדליית ארד לנעמה גרינברג מהרצליה, כשחברה למועדון, תשתש, מוכתר גם כאלוף העולם עד גיל 17. באותה קטגוריה זכתה שרון קנטור מהפועל מכמורת במדליית הארד, בדיוק שבוע אחד לפני שהמועדון שלה יארח את אליפות אירופה עד גיל 17, תחרות בה זכתה בזהב בשנה שעברה.

המאמנים החתומים על ההישג ברוסיה הם עודד אושר משדות ים והמאמנת מהרצליה מור לוזון. יו"ר איגוד השייט, גילי אמיר: "הייתה כאן התעלות יוצאת דופן של הספורטאים ועבודה נהדרת של המאמנים. התוצאות משמחות מאד ומלמדות על העומק האדיר שיש לישראל בענף".

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב: "ברכות לענף השייט עם ההישג הבלתי נתפס באליפות העולם בגלשני רוח עד גיל 19 עם הזכייה בשלוש המדליות ופודיום שהוא כולו ישראלי. ברכות לאייל צרור על זכייתו באליפות העולם כשלצידו בפודיום, דניאל בסיק תשתש עם מדליית הכסף ורוי הלל עם מדליית הארד. כל הכבוד גם לנעמה גרינברג שהצטרפה גם היא לרשימת הזוכים עם הזכייה במדליית הארד באליפות תוך שהיא מקדימה בנקודות בודדות את חברתה לנבחרת לינוי גבע שדורגה רביעית באליפות. שאפו ענק לענף הגלישה שמביא לנו גאווה עצומה בערב ט' באב תוך הפגנת עוצמה מרשימה באליפות".