קרובה למדליה: ספיצ'קוב שנייה באנושימה

הישראלית תשתתף בשיוט המכריע בתחרות הקדם אולימפית. צפויה לפתוח פער על דריהן במאבק על המקום בטוקיו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.08.19 - 12:29
ספיצ'קוב מתקרבת למדליה (JESUS RENEDO\SAILING ENERGY\WORLD SAILING)
ספיצ'קוב מתקרבת למדליה (JESUS RENEDO\SAILING ENERGY\WORLD SAILING)
תחילת כתבה

קטי ספיצ'קוב עשתה צעד נוסף אל עבר זכייה במדליה יוקרתית באנושימה. הגולשת הישראלית בת ה-20 שמרה על המקום השני בתחרות הקדם אולימפית ערב שיוט המדליות של העשירייה הראשונה.

ספיצ'קב פתחה את הבוקר עם ניצחון באתר האולימפי של טוקיו 2020, סיימה שניה בשיוט השני וחתמה את היום עם מקום שישי (1, 2, 6 בסה"כ היום) כדי לפתוח פער של 14 נקודות מהמקום הרביעי שם נמצאת אמה ווילסון הבריטית, סגנית אלופת אירופה, כשנותר רק שיוט המדליות.

מעבר ליוקרה, למדליה בתחרות הזאת יש השלכות על המאבק הפנים ישראלי על הכרטיס הבודד לטוקיו 2020. אם ספיצ'קוב אכן תשיג את מדליית הכסף היא תזכה ל-21 נקודות ובכך היא תפתח פער גדול על פני נוי דריהן, הממוקמת שנייה כרגע מבחינת צבירת הנקודות. מדליית ארד תזכה את ספיצ'קוב ב- 18 נקודות, ואם תסיים מחוץ לפודיום לא תקבל נקודות בכלל.

יונשו לו הסינית ממשיכה להוביל בביטחה עם 34 נקודות לפני ספיצ'קוב שצברה 41 נקודות שליליות ומקדימה בארבע נקודות את האלופה האולימפית שרלין פיקון הצרפתיה לה יש 45 נקודות. ווילסון עם 55 נקודות ומדליסטית הארד האולימפית הרוסיה, סטפניה אלפוטינה, עם 56 נקודות במקום החמישי.

מסתמן למחר קרב ישראלי - צרפתי על מדליית הכסף, כשרק נפילה משמעותית של ספיצ'קוב יחד עם התעלות של הבריטית או הרוסיה יכול למנוע מהאילתית את הפודיום המשמעותי ביותר בקריירה שלה עד כה.

גם בגברים יש לישראל ייצוג בשיוט המדליות מחר, אליו מגיע יואב כהן מהפועל שדות ים כשהוא מדורג 9 (5, 11, 14) וללא אפשרות לאיים על הפודיום.

סיכוי להופעה בשיוט המדליות גם לשייטות ה-470 גיל כהן ונועה לסרי המדורגות 10 (2, 8) כשנותרו להן מחר שני שיוטים בטרם שיוט המדליות מחרתיים. תחילה הן דורגו במקום ה-11, אבל שייטות יפניות פסלו. בגברים, ניתאי חסון וטל הררי 19 (14, 20) ובלייזר מדורג שגיא גלנץ 30.