ארד לספיצ'קוב בתחרות הקדם אולימפית

גולשת ה-RSX פתחה פער במאבק על הכרטיס לטוקיו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.08.19 - 10:38
ספיצ'קוב. הישג נהדר לגולשת (getty)
ספיצ'קוב. הישג נהדר לגולשת (getty)
תחילת כתבה

הישג נהדר לגולשת ה-RSX, קטי ספיצ'קוב. הגולשת בת ה-20 זכתה היום (רביעי) במדליית הארד בתחרות הקדם אולימפית, המתקיימת באתר האולימפי בטוקיו.

הגולשת מהפועל אילת זינקה לשיוט המדליות כשהיא מדורגת במקום השני וכשהיא נאבקת מול שרלין פיקון הצרפתיה האלופה האולימפית מריו 2016 על מדליית הכסף. בשיוט המדליות ספיצ'קוב סיימה שישית ואילו פיקון ניצחה, מה שגרם להן להחליף מקומות על הפודיום. ספיצ'קוב כאמור סיימה עם מדליית הארד, פיקון עם הכסף, ויונשו לו הסינית זכתה במדליית הזהב.

מעבר ליוקרה, להישג הנפלא הזה של ספיצ'קוב יש השלכות על המאבק הפנים ישראלי על הכרטיס הבודד לטוקיו 2020. מדליית הארד העניקה לספיצ'קוב 18 נקודות, ועם המקום החמישי באליפות אירופה האחרונה שהעניק לה 8 נקודות היא כרגע מובילה עם 26 נקודות בפער שהוא יחסית משמעותי. לנוי דריהן, שדולקת אחריה, יש 6 נקודות בלבד בעקבות המקום השישי באליפות אירופה האחרונה.

כידוע, במשחקים האולימפיים רק גולשת אחת מכל מדינה רשאית להתחרות. על כן, באיגוד הישראלי קבעו ארבע תחרויות, עליהן הגולשות (והגולשים) יקבלו ניקוד בהתאם למיקומים, כשבסופן לגולשת שיהיה את מספר הנקודות הגבוה ביותר היא זו בתייצג את ישראל בטוקיו. כעת נותרו שתי תחרויות נוספות בהן יהיה ניתן לצבור ניקוד - אליפות העולם בחודש הבא ואליפות העולם ב-2020. 

ספיצ'קוב: "הגעתי לכאן במטרה לסיים בחמישייה הראשונה אבל ידעתי שרק מקום על הפודיום יקנה לי ניקוד במאבק על הכרטיס הישראלי, שזה קשה אבל אפשרי. היה לי שבוע מעולה, הייתי יציבה ולא ירדתי מהעשירייה הראשונה באף שיוט. היו כאן תנאים מגוונים מאוד של שייט ואני מאד מרוצה".

זהו הפודיום המשמעותי ביותר של האילתית לאחר שכבר הייתה אלופת העולם עד גיל 17 ועד גיל 19, וכעת היא מכוונת גבוה יותר: "גם לפני ההישג הזה האמנתי שמדליה אולימפית אפשרית אבל אחרי הזכייה היום אני מאמינה ב-100 אחוז בדרך שלי ושל הנבחרת. אני מרגישה גם הקלה בזכות הניקוד שצברתי אבל עדיין צריך לעבוד קשה כדי לשמור על המיקום שלי באליפות העולם בסוף החודש הבא".

שרלין פיקון הצרפתיה, האלופה האולימפית מריו 2016, ניצחה בשיוט המדליות (46 נקודות) ועקפה את ספיצ'קוב (53 נקודות) כדי לזכות במדליית הכסף, ואילו הסינית יונשו לו (42 נקודות) סיימה שבוע נהדר בו הוליכה לכל אורך הדרך כדי לחגוג עם הזהב. אמה ווילסון הבריטית סיימה רביעית ובמרחק 6 נקודות מספיצ'קוב, ומדליסטית הארד האולימפית סטפניה אלפוטינה הרוסיה סיימה חמישית.

יואב כהן מהפועל שדות ים אמנם לא צבר ניקוד במאבק על הכרטיס הישראלי אבל הרשים כשהתברג כל השבוע בצמרת וקינח עם ניצחון בשיוט המדליות. מאמן נבחרת הגברים גור שטיינברג: "ברור לי שאנחנו מתקדמים ובכיוון הנכון. יש לנו מרוץ להגיע אל רמת המדליות כבר באולימפיאדה הקרובה".

יו"ר איגוד השייט, גילי אמיר: "ההתקדמות של קטי ושל יואב מרשימה מאד ומלמדת על העבודה הטובה הנעשית בנבחרת, מעבר לכישרון האישי של כל אחד ואחת מהם. משמח לסיים תחרות באתר אולימפי כשדגל ישראל מונף בטקס המדליות".