מאור בן הרוש סגן אלוף אירופה עד גיל 21

השייט הצעיר שנדרס ונפצע קשות לפני שלוש שנים, הגיע לפסגה

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.08.19 - 00:50
בן הרוש נגע בצמרת (איגוד השייט בישראל)
בן הרוש נגע בצמרת (איגוד השייט בישראל)
תחילת כתבה

הגיע לצמרת. מאור בן הרוש סיים במקום השני באליפות אירופה עד גיל 21 בשייט סירת לייזר. "זהו ההישג המשמעותי ביותר שלי בדגם האולימפי", אמר השייט הצעיר.

בן הרוש זינק אל שני השיוטים האחרונים כשהוא מוביל בשובר שוויון על היווני אנסטסיוס פאנאיוטידיס, אולם הוא רשם מקבץ של מקומות 14 ו-15 בעוד הישראלי הפליג אל המקומות 16 ו-17. "חשבתי שאני הולך לנצח אבל אני שמח גם במדליית הכסף. אנסטסיוס ואני חברים מאוד טובים. רק לאחרונה הוא הגיע לאימונים איתנו בישראל וישן אצלי", סיפר.

לפני שנתיים זכה בן הרוש באליפות העולם לנוער אולם זה היה בדגם הנוער לייזר רדיאל, וכעת הוא מכוון גבוה: "המטרה העיקרית היא כרטיס למשחקים האולימפיים בתחרות הגביע העולמי בגנואה בשנה הבאה. בינתיים יש גם את אליפות העולם לנוער בעוד חודשיים בספליט".

בן הרוש כבר שם מאחור את האירוע בו נפצע לפני שלוש שנים, כשנדרס בכוונה על ידי אח של נער עמו הסתכסך בתקרית נעורים טיפשית, נפצע קשה בשתי רגליו ועמד בפני סיום קריירה מבטיחה בהיותו כבר אז שייט מוכשר. הוא עבר שיקום מהיר יחסית, חזר אל הים, וכיום הוא מסתכל רק קדימה: "כל הנושא הזה מזמן מאחורי. כבר הייתי אלוף עולם לאחר מכן. השיפור הגדול העונה הוא בזכות העבודה של הנבחרת עם המאמן הפורטוגלי צ'אבי דה קאראוואליו".