הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קטי ספיצ'קוב סגנית אלופת העולם ב-RSX

הישג אדיר לישראלית שעקפה את דה חוס בשיוט המדליות. ראובני במקום השמיני

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.09.19 - 16:47
הישג פנטסטי, ספיצ'קוב (איגוד השייט)
הישג פנטסטי, ספיצ'קוב (איגוד השייט)

הישג נהדר לגולשת ה- RSX הישראלית קטי ספיצ'קוב. זכתה היום (שבת) במדליית הכסף באליפות העולם שנערכת באגם גארדה שבאיטליה. לו הסינית סיימה עם מדלית הזהב ודה חוס לקחה את הארד.

ספיצ'קוב, שנמצאת בכושר נהדר בחודש האחרון, הגיעה אל שיוט המדליות כשהיא מדורגת שלישית. היא חצתה את קו הסיום ב"מדל רייס" שלישית, ובכך עקפה את לילאן דה חוס ההולנדית, שדורגה מעליה בהפרש של שתי נקודות. 

מעבר ליוקרה, להישג הנפלא הזה יש השלכה ברורה על המאבק על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו: אם לא יקרה משהו חריג על גבול הסנסציוני ספיצקוב היא זו שתהיה הנציגה הישראלית הנשית בגלשני RsX.  

בזכות המדליה ספיצ'קוב זכתה ל-21 נקודות נוספות, שהעלו את מאזנה ל-49 נקודות (לפני התחרות היו לה 28 נקודות: 8 נקודות מהמקום השישי באליפות אירופה האחרונה ו-18 נקודות בזכות מדליית הארד בתחרות הקדם אולימפית בחודש שעבר). נותרה עוד תחרות מבחן אחת: אליפות העולם 2020 והמשמעות היא שרק אם גולשת אחרת תזכה שם בזהב היא תוכל לעשות מהפך ולהפוך לנציגה הישראלית. 

בעקבות היעדר הרוח לא התקיימו שיוטים נוספים לגולשים ולגולשים שנותרו מחוץ לשיוטי המדליות, ועל כן מיקומם נותר כפי שהיה אתמול. 

תום ראובני, הנציג הישראלי היחיד בשיוט המדליות של הגברים, סיים במקום השמיני הכללי את התחרות. בעקבות המקום השמיני ראובני זכה לשלוש נקודות כרגע מוביל את המאבק הפנימי אצל הגברים על הכרטיס הבודד לטוקיו.

שחר צוברי סיים במקום ה-12 הכללי, בעקבות המיקום הוא לא קיבל נקודות, מה שאומר שהוא נותר עם 4- (מינוס ארבע) בעקבות הדירוג הנמוך שלו באליפות אירופה האחרונה. יואב עומר סיים במקום ה-25  ועל כן הופחתו ממאזנו 6 נקודות, כך שהוא עם 6-, יואב כהן דורג במקום ה-36 הכללי, כך שגם לו הופחתו 6 נקודות והוא עם 6-. אופק אלימלך התברג במקום ה 44 , על כן גם לו הופחתו 6 נקודות והוא עם 8-. איתי כפרי מנהחרת העתודה סיים במקום ה-51 וסער מינץ ה-58. 

צוברי סיכם: "סהכ תחרות בינונית. מבחינה פיזית אני מרגיש טוב בכושר טוב וביכולות טכניות טובות, קצת חלוד בצד התחרותי וזה בא לידי ביטוי בתוצאות הלא יציבות שלי, קצת מאוכזב מעצמי בשיוט האחרון הייתה לי הזדמנות מצויינת לעשות שיוט טוב ולהיכנס לעשירייה וזה לא קרה, קיבלתי החלטות שגויות והפסדתי נקודות יקרות. עם הפנים קדימה לתחרות קריטריון הבאה בפברואר בניו זילנד ומתחיל לתכנן את ההכנה לחורף הקרוב". 

גור שטיינברג מאמן נבחרת הגברים אמר: "הנבחרת מתקדמת והשגנו את המטרה של נציג בשיוט המדליות ובשמינייה הראשונה.  אנחנו במרוץ להגיע למשחק של המדליות שנה הבאה בטוקיו".

אצל הנשים, נוי דריהן התברגה במקום ה-17 ועל כן הורשו לה 3 נקודות, מה שמוריד את מאזנה ל-3 נקודות, מאיה מוריס 21, נגה גלר 29, שי בלנק 32 , ירדן איסק 43.