הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשל קשר אישי: מאמן נבחרת השייט פוטר

פייר לקונט ניהל מערכת יחסים עם הגולשת קטי ספיצ'קוב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.10.19 - 19:13
סערה באיגוד. קטי ספיצ'קוב
סערה באיגוד. קטי ספיצ'קוב

סוער באיגוד השייט. הנהלת האיגוד התכנסה היום (שלישי) והודיעה על סיום ההתקשרות עם מאמן נבחרת הנשים בגלשני רוח, פייר לקונט. ההחלטה התקבלה לאחר שנודע כי המאמן מצוי בקשר אישי שהתפתח עם גולשת ה-RSX קטי ספיצ'קוב, שזכתה לפני כחודש במדליית הכסף באליפות העולם. בשיחה עם המאמן והגולשת, אישרו השניים את הקשר בינהם.

יו"ר איגוד השייט גילי אמיר אמר: "מייד לאחר שהעניין התגלה, קיימנו בירור בתהליך מהיר של בדיקה וקבלת החלטות. איגוד ספורטיבי צריך להראות שקיפות וערכיות ועל כן פעלנו בהתאם. לישראל יש סיכוי מצוין לזכות במדליה אולימפית ואנו מרכזים כעת את כל המאמצים באיתור מאמן חדש ובקידום הסיכויים לזכייה במדליה בטוקיו 2020".

הנהלת האיגוד הטילה על הוועדה המקצועית להביא בתוך שבעה ימים הצעה למינוי מאמן חדש לנבחרת. כמו כן, החליטה הנהלת האיגוד על הקמת ועדה מיוחדת בראשות מנכל"ית האיגוד סמדר פינטוב, סמנכ"ל הוועד האולימפי והשייטת האולימפית לשעבר עו"ד ורד בוסקילה, מנכל היחידה לספורט הישגי דני אורן והיועץ המשפטי של האיגוד עו"ד אייל יפה.

על הוועדה הוטל לבצע בדיקה, לאור טענות כי יחסי הקירבה בין המאמן לגולשת, שעמה התפתח קשר אישי, השפיעו לכאורה בדרך כלשהי על הישגיה בתחרויות הבינלאומיות ועל הניקוד שצברה היא וחברותיה לנבחרת במרוץ לאולימפיאדת טוקיו 2020.

כידוע, לאחר המשחקים האולימפיים בריו איגוד השייט עבר לעבוד בשיטת הנבחרות. למאמן נבחרת הגברים של גולשי ה- RSX מונה גור שטיינברג, שאחראי על המדליות האולימפיות של גל פרידמן ושחר צוברי, ולמאמן נבחרת הנשים מונה פייר לקונט הצרפתי, שאימן בעבר גם את מעיין דוידוביץ'. 

בעקבות מדלית הכסף מאליפות העולם ומדליית הארד מהתחרות הקדם אולימפית, ספיצ'קוב מובילה בפער בטוח את המאבק הפנימי על הכרטיס הבודד לטוקיו- זאת על פי תחרויות המבחן שנקבעו מראש ע"י האיגוד. לגולשת בת ה-20 יש 49 נקודות, כשנותרה עוד תחרות מבחן אחת: אליפות העולם 2020. המשמעות היא שרק אם גולשת אחרת תזכה שם בזהב היא תוכל לעשות מהפך ולהפוך לנציגה הישראלית