הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגולשות דורשות: השעיה מיידית של ספיצ'קוב

איגוד השייט דחה זאת על הסף. הוועדה המיוחדת תתכנס היום

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.10.19 - 09:13
דרמה בלב ים. ספיצ'קוב
דרמה בלב ים. ספיצ'קוב

חברות נבחרת הנשים בגלישה והוריהן זועמים עם היוודע להם על הקשר הרומנטי שהתפתח בין קטי ספיצ'קוב למאמן פייר לקונט, שפוטר מתפקידו בעקבות אותו קשר. הגולשות דורשות מאיגוד השייט להשעות את ספיצ'קוב מכל פעילות באופן מיידי, דרישה שבינתייים נפסלה על הסף.

בנוסף, חברות הנבחרת טוענות כי ספיצ'קוב זכתה לכאורה ליחס מועדף ולפיהן יש להן ראיות לכך. בין היתר הן טוענות כי ספיצ'קוב נהנתה מאימונים אישיים עם לקונט.

הגולשות יעברו תשאול
בתוך כך, הוועדה המיוחדת שהוקמה על ידי הנהלת האיגוד, בעקבות פיטוריו של לקונט, תתכנס היום (רביעי). המטרה: לדון בשאלה כיצד בדיוק תתבצע הבדיקה אם הקשר האישי של לקונט עם ספיצ'קוב השפיע לחיוב על יכולתה המקצועית והישגיה המקצועיים, ובכך השפיע לכאורה על המאבק בין הגולשות הישראליות על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו.

הוועדה כוללת את מנכ"לית האיגוד סמדר פינטוב, סמנ"כלית הוועד האולימפי והשייטת האולימפית לשעבר, עו"ד ורד בוסקילה, ראש היחידה לספורט הישגי דני אורן והיועץ המשפטי של האיגוד, עו"ד אייל יפה.

אנשי הוועדה צפויים לראיין ולתשאל את כל הגורמים הקשורים לעניין, כולל את ספיצ'קוב עצמה, שסירבה להגיב לפרשה. "רוצים לסיים את ההליך הזה כמה שיותר מהר", אמרו באיגוד. בסוף ההליך הוועדה תביא את המלוצתיה להנהלת האיגוד, שתקבל החלטות.

כזכור, אתמול הודיע איגוד השייט כי מאמן נבחרת הנשים פייר לקונט פוטר מתפקידו בעקבות הקשר האישי שהתפתח בינו לבין ספיצ'קוב בת ה-20, שבשלב זה מובילה במאבק על הכרטיס לטוקיו בפער בטוח, זאת על פי תחרויות המבחן שנקבעו על ידי האיגוד.

בעקבות מדליית הכסף מאליפות העולם, מדליית הארד מהתחרות הקדם אולימפית, והמקום החמישי באליפות אירופה 2019, לספיצ'קוב יש 49 נקודות, כשנותרה עוד תחרות מבחן אחת: אליפות העולם ב-2020; המשמעות היא שרק אם גולשת ישראלית אחרת תזכה בזהב העולמי, היא תוכל לעשות מהפך.