הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אמיר: "מעולם לא נתקלתי באירוע כזה"

יו"ר האיגוד דיבר על פרשת ספיצ'קוב: "היא לא תאבד אף מדליה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.10.19 - 11:05

הפרשה סביב הקשר הרומנטי בין גולשת ה-RSX, קטי ספיצ'קוב, ומאמן הנבחרת, פייר לוקה, תמשיך ללוות אותנו בימים הקרובים. כל הגולשות, כולל ספיצ'קוב, יופיעו בשבוע הבא בפני הוועדה המיוחדת שהוקמה באיגוד השייט, וגם לוקה ייתן את גרסתו לעניינים. לאחר מכן, הוועדה אמורה להגיע למסקנה האם ספיצ'קוב זכתה יחס מועדף מהמאמן, שבזכותו הגיעה להישגים המקצועיים הנהדרים שלה בחודש שהאחרון, כשהבולט שבהם, מדליית הכסף באליפות העולם.

יו"ר איגוד השייט, גילי אמיר, התארח אתמול ב"מגרש פתוח" ושפך אור על הפרשה: "נודע לי על הקשר הזה מגורם שהוא לא אחת מהגולשות האחרות, עשרה ימי לפני אליפות העולם שהתקיימה בגארדה. עמדתי בפני דילמה אם לפתוח את זה ערב אליפות העולם. כשאומרים לך דבר כזה, אתה חייב לבדוק את הנושא לעומקו, ולכן טסתי לאליפות. תוך 24 שעות התקבלה תשובה חיובית משני הצדדים שיש רומן ומיד ניגשתי לוועד האולימפי, להתייעצות עם הגורמים הרלוונטיים".

 "בכל השנים שלי בשייט לא נתקלתי באירוע כזה" המשך אמיר. "הנהלת האיגוד קיבלה החלטה מאוד דרמטית לסיים את עבודתו של לוקה. זה לא פשוט, מאמן שעובד כאן שלוש שנים, עשה עבודה פנטסטית עם נבחרת הנשים והביא אותה מנקודה A לנקודה גבוה מאוד".

על השאלה האם ספיצ'קוב זכתה ליחס מועדף, ענה אמיר: "אין לי תשובה לעניין הזה. ההחלטה השנייה של הנהלת האיגוד הייתה להקים ועדה מיוחדת ומכובדת שכוללת את מנכ"לית האיגוד, סמדר פינטוב, סמנכ"לית הוועד האולימפי, עו"ד ורד בוסקילה, יו"ר היחידה לספורט הישגי, דני אורן, בליווי צמוד של היועץ המשפטי שלנו עו"ד אייל יפה.

"הוועדה הזאת צריכה לבדוק את הטענות ליחס מועדף לקטי. היא לא תאבד אף מדליה, את המדליות שלה היא השיגה ביושר. הנקודה היחידה שעומדת על סדר היום היא אם הייתה איזושהי העדפה של המאמן, שהביאה אותה למקום שבו היא נמצאת ביחס לבנות האחרות".

לגבי העתיד, אמר היו"ר: "קטי יכולה לקבל החלטה שהיא מתאמנת מחוץ לנבחרת כמו כל ספורטאי אחר. היא גם אמרה שמאוד יכול להיות שהיא תבקש לממן את פייר באופן אישי, עד שייקבע מי הנציגה האולימפית של ישראל בטוקיו".

"אני מודע לנזק התדמיתי שהעניין הזה יכול לעשות לענף", סיכם אמיר. "אבל השייט הוא מועמד רציני להביא מדליה בטוקיו. יש עכשיו משבר, אבל אני מאמין שנצא ממנו מחוזקים ואני גם מאמין שנביא מדליה אולימפית ב-2020".