ספיצ'קוב מתאמנת עם לוקה, השאר עם קורזיץ

גולשת העבר חזרה מהפרישה. וגם: העדויות מהדו"ח נגד הכוכבת

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.11.19 - 11:03
תחילת כתבה

הדו"ח המלא של הוועדה המיוחדת שהוקמה באיגוד השייט לבדיקת הקשר הרומנטי בין גולשת ה-RSX, קטי ספיצ'קוב, לבין מאמן הנבחרת פייר לוקה, ממשיך לעורר הדים. כזכור, הוועדה קבעה כי הגולשת לא זכתה ליחס מועדף מהמאמן בעקבות היחסים הרומנטיים וכי לוקה השקיע בכל אחת מהגולשות בצורה שווה. אולם, בדו"ח המלא מובאות העדויות והתלונות של הגולשות, שחושפות סיפורים מעניינים.

כך למשל טענה נוי דריהן, אחת מגולשות הנבחרת, בפני הוודעה: "בתחילת מחנה האימונים בפלמה (עם ההגעה למקום המגורים), פייר עלה למעלה, בחן את החדרים ובחר לקטי את החדר הכי גדול עם שירותים ומקלחת אישיים. את החדר שלו קבע פייר ליד החדר של קטי, כדי שאולי יוכל לעבור אליה".

תגובתה של ספיצ'קוב לטענות: "במחנה הזה כל אחת ישנה בחדר לבד עם מיטה זוגית. מאיה ישנה בקומה העליונה בחדר משלה, אני (קטי) ישנתי בחדר משלי, ופייר ונדב (לנדסמן מאמן הכושר) ישנו בחדר אחד משלהם, אותו חלקו יחדיו. נוי ישנה בחדר בקומה התחתונה לבד".

עוד טענה דריהן: "פייר קנה מחטים וחבלים, באמירה שזה לנבחרת. בסופו של דבר זה נמסר לשימוש של קטי בלבד". ספיצ'קוב הגיבה גם לעניין הזה: "אני שילמתי על המחטים והחבלים האלה מכספי הפרטי".

מאיה מוריס, גולשת נוספת, טענה בין היתר: "בסבב הייר, קטי החליטה שהדירה קטנה, ועברה לגור עם פייר". ספיצ'קוב אמרה: "היו שני ביתנים קרובים. בכל ביתן החדרים היו ממש קטנים. אם אני עם מאיה בחדר, אי אפשר לפתוח את המזוודות. אני ישנתי עם פייר כי הן לא רצו. הן התווכחו איתי. יש לי בעיות שינה, אני לא ישנה טוב, לכן ביקשתי גם חדר לבד באליפות העולם. הן לא רצו לישון עם פייר בביתן, אז אמרתי שאני אלך".

באיגוד השייט מקווים כעת כי הגולשות יחזרו להתמקד בעבודה ובאימונים, אך נראה שהדרך לשם עדיין ארוכה. הגולשות זועמות על ההחלטה שלא להשעות את ספיצ'קוב ועל כך שהניקוד למשחקים האולימפיים נשאר בעינו ושוקלות את צעדיהן עם עורכי דין. בינתיים, ספיצ'קוב עצמה נמצאת בפורטוגל ומתאמנת עם לוקה. האיגוד מימן אך ורק את הגולשת.

שאר הגולשות, נוי דריהן, מאיה מוריס ונגה גלר, מתאמנות בנפרד יחד עם לי קורזיץ. למרות שהגולשת לשעבר הודיעה על התפטרותה, גורמים באיגוד הצליחו לשכנע אותה להמשיך לעבוד עם הבנות, ובימים אלה הן עורכות מחנה אימון באילת. באיגוד מקווים שקורזיץ, ארבע פעמים אלופת העולם לשעבר, תמשיך לעבוד עם הגולשות.