"אני ופייר יודעים להפריד בין הים לחוף"

אלופת ישראל קטי ספיצ'קוב עונה למתחרות: "אני מדברת בים"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.12.19 - 15:27
תחילת כתבה

בעוד שבוע בדיוק קטי ספיצ'קוב תמריא לאוסטרליה לקראת אליפות העולם שתיערך בפברואר,  שם היא תוכל להבטיח לעצמה סופית את הכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו. רגע לפני היציאה, גולשת ה-RSX קיבלה זריקת עידוד כשזכתה באליפות ישראל, וכשברקע פרשת הרומן עם מאמן הנבחרת לשעבר פייר לוקה, היא מנסה כמה שיותר לנטרל את הרעשים סביבה ולהתרכז בספורט.

"זה תמיד כיף לנצח בבית, ואני נורא מתרגשת ושמחה לשמור על התואר מהשנה שעברה", אמרה ספיצ'קוב בראיון לערוץ הספורט. "זה לא קשור לבנות האחרות שניצחתי, פשוט כיף לנצח בבית. הן מתחרות שלי כמו שאר המתחרות בעולם. מבחינה מקצועית זו כמובן לא התחרות הכי חשובה שלי העונה, אני מסתכלת קדימה לאליפות העולם ומעבר לזה".

"שאר הבנות" הכוונה ליתר גולשות הנבחרת, כמו למשל נוי דריהן, שסיימה שלישית וירדה מהר מאוד מהפודיום לאחר שספיצ'קוב עלתה וגם מאירה מוריס, שסיימה שנייה ולחצה את ידה של ספיצ'קוב. מאז שהתפוצצה הפרשה, גולשות הנבחרת טוענות שהן הופלו לרעה וקופחו מצד לוקה.

"כל אחת עושה את הבחירה שלה" אמרה ספיצ'קוב על דריהן, "אם זה מה שעושה לה טוב, שתעשה את זה. בחירה שלה. היינו חברות טובות, נוי גדלה איתי באילת, תמיד היינו במועדון ביחד. אני מעדיפה לא להיכנס לכל עניין החברות שנפגעה. אני שמה את הדברים האלה בצד. הוועדה אמרה את הדברים שלה, קבעה שלא זכיתי ליחס מועדף וזה מספיק מבחינתי ואני מתרכזת בדברים החשובים כרגע".

ספיצ'קוב מעולם לא עזבה את לוקה. גם בימים אלה הוא מאמן אותה והוא זה שמכין אותה לאליפות העולם. מכיוון שהיא לא מתאמנת עם שאר בנות הנבחרת, ספיצ'קוב מוצאת לעצמה יריבות מחו"ל להתאמן איתן. כך, למשל, התאמנה לאחרונה עם שרלין פיקון הצרפתייה, האלופה האולימפית מריו, ואמה ווילסון הבריטית, מדליסטית מאליפות אירופה. "הכל אותו דבר מבחינתי, אני עובדת קשה, מתאמנת עם בנות זרות מחו"ל ויוצרת לעצמי סביבה של מתחרות טובות. זו הזדמנות טובה להשוות את עצמי לרמה הבינלאומית. אם זה יותר טוב עבורי להתאמן עם מתחרות בינלאומיות? לא יודעת, הזמן יגיד. מההתחלה אני ופייר ידענו להפריד בין הים לחוף וככה זה ממשיך עכשיו. אני חושבת שאנחנו צוות טוב ודברים מסתדרים".

כמה השפיעה עלייך כל הפרשה?
"זה בא בגלים, זה מגיע והולך, אבל הספורט זה מה שמחזיר אותי לשגרה. הים, שכל כך כיף לי בו ואני יודעת שברגע שאני נהנית בים, זה הכל בשבילי. אני לא צריכה מעבר. יש לי את האנשים שתומכים בי ואוהבים אותי בכל מצב, וזה מה שעוזר לי גם ברגעים קשים וגם ברגעים טובים. זו תקופה ארוכה, השאלה היא עד כמה מהר אתה מצליח להתרכז בים, עד כמה מהר אתה מצליח לשים את הדברים בצד ולהתרכז בדברים החשובים באמת".

במאבק הפנימי על הכרטיס לטוקיו ספיצ'קוב מובילה בפער גדול על פני האחרות. היא השיגה עד  כה 47 נקודות, ואילו דריהן שאחריה עם שלוש נקודות בלבד. אליפות העולם באוסטרליה תהיה תחרות המבחן האחרונה, ולמעשה, רק אם אחת הגולשות הישראליות האחרות תזכה בזהב אז יהיה מהפך וספיצ'קוב לא תהיה בטוקיו. "לנצח אליפות עולם זה הישג מאוד מאוד מאוד מרשים. אם אחת מהן תצליח, אז שאפו. אני מכוונת כמה שיותר גבוה תמיד", אמרה הגולשת.

יש עלייך אבל הרבה לחץ לקראת אליפות העולם
"הרבה לחץ, אבל זו עוד מדרגה בדרך. הרבה ספורטאים אוהבים לחץ, חיים מזה, אוהבים להתחרות. אני לגמרי כזאת ואני חושבת שזה לחץ חיובי. רק שימשיך ככה".

את מרגישה שעכשיו את צריכה להוכיח יותר בגלל כל הדיבורים סביבך?
"אני לא מרגישה שאני צריכה להוכיח את עצמי בגלל כל הדיבורים. אני תמיד דרשתי מעצמי. אני מכוונת הכי גבוה שאפשר, דורשת הכי הרבה שאני יכולה לדרוש ומקווה שזה ישתלם. יש לי את האנשים מסביבי שאני באמת צריכה שיעריכו אותי, חשוב לי שיעריכו אותי בגלל ההישגים וזה מספיק לי. האיגוד תומך בי כמה שהוא יכול. אם הוועדה החליטה שלא קיבלתי שום יחס מועדף אז מבחינת האיגוד זה ככה. אני שמחה שעד עכשיו אני מצליחה לשמור על ההישגיות שלי, ומקווה שכל הפרשה לא תשפיע עליי לרעה. אנחנו במדינה דמוקרטית, כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה ומה שהוא חושב, אם זה מה שהן רוצות להגיד אז בבקשה, תמיד היה לי יותר קל בים. בסופו של דבר, בים זה מה שאני עושה וזה מה שאני טובה בו, שם יותר נוח לי. אני מדברת בים יותר טוב מהכל, וגם פייר".