הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לי קורזיץ וערן סלע יאמנו את נבחרת הנשים

יחליפו את פייר לוקה, שפוטר בעקבות פרשת קטי ספיצ'קוב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  30.12.19 - 11:13

המאמנים לי קורזיץ וערן סלע יובילו את אימוני נבחרת הנשים האולימפית לקראת אליפות העולם שתיערך בפברואר באוסטרליה ובהמשך לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו. השניים נענו לפני מספר ימים לפנייתו של יור איגוד השייט גילי אמיר ובתום מאמצים לאיתור מאמן חלופי למאמן פייר לוקה שפוטר בעקבות היחסים הרומנטיים שלו עם קטי ספיצ'קוב.

כמו כן הוחלט באיגוד לתגבר את מערך האימון באנשי מקצוע נוספים כדי לאפשר לגולשות למצות את מלוא ההכנות הנדרשות לקראת האליפות בה תוכרע זהותה של נציגת ישראל למשחקים האולימפים בטוקיו. צריך לציין כי ערב האליפות ספיצ'קוב מובילה בפער ניכר במאבק על הכרטיס למשחקים. ברשותה 47 נקודות, בעוד לנוי דריהן שאחריה יש 3 נקודות. רק אם אחת הגולשות האחרות תזכה בזהב יהיה מהפך.

באיגוד מדגישים כי אפקטיביות האימון, בו מושקעים מאמצים רבים וכספי מדינה, נעוצה בהתמקדות וריכוז מוחלט ומלא של הספורטאיות בשייט בים ובמערכת האימונים. קורזיץ היא אחת הספורטאיות הגדולות בתחום, עם ארבע מדליות זהב באליפות העולם ועוד מדליית כסף אחת באליפות אירופה. באולימפיאדת לונדון סיימה במקום השישי בלבד, לאחר שלאורך כל הטורניר היתה בין שלושת הראשונות, אך בשיוט המדליות סיימה תשיעית בלבד.

יור האיגוד גילי אמיר קרא לרגיעה: "אני קורא לבנות לעזוב את עורכי הדין, מצלמות הטלוויזיה וכל יתר העיסוקים, ולהתרכז במקום בו הן אלופות - הים והשייט. אנו תולים תקוות רבות בבנות הללו, הן לקראת טוקיו והן לקראת קמפיין פריז 2024 בהמשך. הנבחרת עברה משבר אשר בעקבותיו פוטר המאמן, הוקמה ועדת מומחים ששמעה ובחנה את כלל הגרסאות וההיבטים, והגישה מסקנות. כעת יש צורך להמשיך קדימה".