הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הדרמה בשיאה: איך יושג הכרטיס לטוקיו?

ניקוד זהב ומה נותר לסיום התחרות. דריהן וספיצ'קוב במוקד

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.02.20 - 16:15

כמיטב המסורת של השנים האחרונות, גולשי ה-RSX הישראליים מספקים לנו תחרות צמודה ודרמה של ממש בכל הנוגע למאבק על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים. אם בעבר האקשן התמקד בעיקר בתחרות האמוציונאלית בין שחר צוברי לנמרוד משיח, בקמפיין לקראת טוקיו 2020, הפוקוס הזה עבר לנבחרת הנשים, בעיקר סביב הפרשה של קטי ספיצ'קוב ומאמן הנבחרת לשעבר פייר לוקה.

אחרי שלושה ימים באליפות העולם בסורנטו אוסטרליה, התחרות שתקבע מי יהיו הנציגים לטוקיו, המתח בשיא. אצל הנשים, נוי דריהן מובילה את התחרות ומדורגת במקום הראשון הכללי בעוד קטי ספיצ'קוב שישית. אם דריהן תזכה באליפות היא תהיה הנציגה למשחקים האולימפיים, למרות שנכון להיום המצב הפנימי-ישראלי הוא כזה: ספיצ'קוב עם 47 נקודות, דריהן עם 3 בלבד.

אלא שהאיגוד הישראלי החליט כחלק מאופן ההכרעה על "ניקוד זהב". מהו קריטריון זהב? מדליית זהב באליפות העולם 2020 או פודיום כפול באליפות העולם 2020 ובטורניר הקדם אולימפי שהיה ב- 2019.

לפי האיגוד "ספורטאי אשר עמד בקריטריון זהב יזכה בכרטיס למשחקים ללא כל חוות דעת נוספת. מה קורה במצב של תיקו? הזוכה במדליית הזהב באליפות העולם יהיה הנציג לטוקיו. חשוב לזכור כי לספיצ'קוב יש מדליית ארד מהתחרות הקדם אולימפית בקיץ שעבר, אבל כאמור גם אם היא תתברג במקום השני או השלישי באליפות העולם הנוכחית, היא תאבד את מקומה בטוקיו, בהנחה שדריהן תזכה בזהב.

מחר יתקיימו עוד שלושה שיוטים שיתחילו ב-13:00 שעון אוסטרליה (4 בבוקר אצלנו), והם יהיו השיוטים האחרונים לפני שיוט המדליות, עליו מקבלים ניקוד כפול. מחר, אם כן, מדובר ביום סופר קריטי עבור השתיים, כשדריהן באופן טבעי תנסה לשמור על המקום הראשון ואילו ספיצ'קוב תנסה לשפר עמדות ולעלות בדירוג. שיוט המדליות צפוי להיערך ב-11 בבוקר ביום שבת (2 בלילה שבן שישי לשבת אצלנו).

האם דריהן תצליח לעשות את אחד מהמהפכים הגדולים שהיו בספורט האולימפי הישראלי? התשובות בקרוב.