הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דרמת ענק בנשים. צוברי הבטיח כרטיס לטוקיו

קרב דריהן-ספיצ'קוב יוכרע בשבת. אולימפיאדה רביעית לגולש

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.02.20 - 08:22

יומה הרביעי של אליפות העולם בגלשני RSX המתקיימת בסורנטו שבאוסטרליה הסתיים הבוקר (שישי), והדרמה בשיאה: רגע לפני שיוט המדליות הגורלי, נוי דריהן מדורגת שנייה בתחרות, שתכריע מי תהיה הנציגה הישראלית למשחקים האולימפיים בטוקיו. הנוסחה ברורה: מדליית זהב לדריהן, והיא תיסע לבירת יפן אחרי מהפך "על הבאזר"; כל תוצאה אחרת בתום שיוט המדליות - וקטי ספיצ'קוב תשיג את הכרטיס הנכסף. השיוט הגורלי ייערך בלילה שבין שישי לשבת שעון ישראל (בסביבות 02:00 לפנות בוקר).

דריהן הובילה את התחרות במהלך היומיים האחרונים, אבל אחרי השיוט השלישי והאחרון של היום, שבו סיימה במקום התשיעי, היא ירדה אל המקום השני הכללי. עם זאת, לדריהן ולמדורגת ראשונה, לילאן דה חוס ההולנדית, יש את אותו מספר נקודות (34), והאחרונה מקדימה את הישראלית רק כי ניצחה בשיוט האחרון של שלב הגמר.

בעוד דריהן צפויה לזכות במדליה, השאלה רק באיזה צבע, המשימה של ספיצ'קוב תהיה הרבה יותר קשה. היא מדורגת במקום החמישי לפני שיוט המדליות, אליו טיפסה לאחר שניצחה בשיוט השני וסיימה שלישית בשיוט האחרון של היום. במילים אחרות: ספיצ'קוב תתפלל שדריהן לא תזכה בזהב.

אצל נבחרת הגברים של גור שטיינברג, הפור כבר נפל: שחר צוברי יהיה הנציג הישראלי למשחקים האולימפיים, בפעם הרביעית ברציפות; צוברי ותום ראובני העפילו שניהם לשיוט המדליות, אבל בעוד הראשון סיים את היום הרביעי במקום השלישי הכללי עם 50 נקודות שליליות, יריבו חווה יום פחות מוצלח וצנח למקום העשירי עם 86 נקודות שליליות. אופק אלימלך סיפק יום נהדר מבחינתו, שהקפיץ אותו למקום ה-21 , יואב כהן מדורג במקום ה-23 ויואב עומר במקום ה--26. 

שטיינברג התייחס להכרעה שהושגה ואמר: "הקמפיין מסתיים בצורה ערכית מדהימה, במיוחד שיתוף הפעולה המדהים באימוני הנבחרת והתחרויות. אנחנו מרוכזים כעת במאבק של שחר על המדליה. שחר יכנס לשיוט המדליות מדורג שלישי, והוא בקרב צמוד על מדליית הארד. תום ראובני הגיע באופן מכובד להשתתפות בשיוט המדליות".