הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארד לנוי דריהן, ספיצ'קוב תייצג את ישראל בטוקיו

למרות הישג שיא, בת ה-19 סיימה תשיעית בלבד בשיוט המדליות. המשמעות: מאחר ולא זכתה באליפות, הכרטיס יילך למי שהוליכה במאזן הפנימי. צוברי סיים 4 ופספס את הארד

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.02.20 - 05:57

תגיות: איגוד השייט

נוי דריהן זכתה הלילה (בין שישי לשבת) במדליית הארד באליפות העולם בגלשני RSX, שנערכת בסורנטו שבאוסטרליה, ובכך הסתיימה הדרמה הגדולה סביב התחרות בינה לבין קטי ספיצ'קוב על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו, כשעל אף המדליה היוקרתית ספיצ'קוב היא זו שתייצג את ישראל במשחקים האולימפיים. אצל הגברים, שחר צוברי סיים רביעי ופספס את מדליית הארד.

המתח הגיע כאמור לפנות בוקר לשיא עם שיוט המדליות, אליו הגיעה דריהן מהמקום הראשון בשיויון נקודות עם ליליאן דה חוס ההלונדית וכשהיא יודעת שרק מדליית זהב בתחרות תעניק לה את הכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו על חשבונה של ספיצ'קוב.

בשיוט הגורלי דריהן, שהובילה את התחרות בשלושת הימים האחרונים, סיימה תשיעית וספיצ'קוב חצתה את קו הסיום מיד אחריה במקום העשירי והאחרון, מה שהעניק לדריהן את מדליית הארד היוקרתית באליפות העולם והראשונה שלה בקריירה. ספיצ'קוב סיימה במקום השישי הכללי.

 אין ספק שמדובר בהישג השיא של דריהן, שעמדה על הפודיום יחד עם שתיים מהגולשות הידועות והבכירות, דה חוס ההולנדית, שהוכתרה לאלופת העולם ושרלין פיקון הצרפתייה, האלופה האולימפית מריו 2016, שזכתה במדליית הכסף אחרי יומיים נהדרים שלה.

אלא שלצד השמחה מהמדליה, דריהן חוותה אכזבה בכל מה שקשור למאבק על הכרטיס הבודד לטוקיו, שכן היא לא  תהיה הנציגה הישראלית למשחקים האולימפיים בטוקיו. ספיצ'קוב תתחרה בטוקיו בעקבות הפער הגדול במאבק הפנימי-ישראלי, שצברה בזכות הישגיה הקודמים, מדליית הכסף באליפות העולם 2019 ומדליית הארד בתחרות הקדם אולימפית בקיץ הקודם.

גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט, אמר לערוץ הספורט: "כל הכבוד לנוי על תחרות מדהימה בתנאים משתנים מרוחות של 4 עד 25 קשר, נוי הוכיחה את שידענו כל הזמן שהיא גולשת מוכשרת ובמיוחד בתנאים של רוחות חזקות וים מאד דומה למגרש הביתי שלה (אילת)  תקופת ההכנה באתר התחרות היתה ארוכה אך מקצועית זה היתה הדרך להתגבר על המשבר  בנבחרת הבנות ולצעוד קדימה. אני מלא הערכה לערן סלע שהיה עם הבנות בשלב הראשון וכמובן ללי קורזיץ שהוכיחה שהיא החיבור המתאים לנבחרת הבנות,לי ראויה לכל שבח על חלקה במדליה של נוי".

"סהכ 4 ישראלים בשיוט המדליות זה גאווה גדולה ואני חושב שאנחנו קוצרים את הפירות של עבודת הנבחרות.  מילה טובה למנהל המקצועי אלי צוקרמן שהוביל את כל המערכת המקצועית  וניצח על המלאכה,באשר לתוכניות לעתיד נחזור לארץ ונחליט".