הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ספיצ'קוב: "נוי נגעה בגלשן שלי בניגוד לחוק"

הגולשת מגיבה. דריהן תערער לאיגוד על חסימה: "הוכחתי שאני הכי טובה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.02.20 - 15:51

תגיות: שייט

סערה בתום שיוט המדליות באליפות העולם בגלשני RSX. השייטת נוי דריהן, שזכתה במדליית הארד, ערערה על התוצאות בטענה ל"שייט לא ספורטיבי". הרקע לטענה, היתה שהזכייה במדליית הזהב היתה קריטית עבור דריהן כדי להעפיל למשחקים האולימפיים בטוקיו; כל תוצאה אחרת, פירושה שהיא תפסיד את הכרטיס לטובתה של קטי ספיצ'קוב, שסיימה שישית בסיכום הכולל.

במשך שעה ארוכה נאלצו הנציגים הישראליים להמתין ולראות מה תהיה ההחלטה. בסופו של דבר, הערעור לא התקבל והתוצאות נשארו בעינן, משמע: דריהן זכתה בארד וספיצ'קוב תייצג את ישראל בקיץ הקרוב ביפן.

קטי ספיצ'קוב אמרה: "אני מתרגשת להיות הנציגה האולימפית של ישראל בטוקיו 2020. הוכחתי שבעזרת עבודה קשה ודבקות במטרה אני נמצאת ברמה העולמית הכי גבוהה שאפשר והוכחתי זאת בארבעת תחרויות המבחן. גאה לייצג את מדינת ישראל ואעשה את הכי טוב שאפשר כהכנה למשחקים בקיץ הקרוב.

מה שמעניין בענף השייט הוא שחשוב להיות טוב בכל תנאי הרוח (מחלשה עד חזקה) כי אין לדעת מה יהיה בתחרות. אליפות העולם התאפיינה בתנאים של רוח חזקה, מה שנתן יתרון לבנות הגדולות פיזית ונוי בהחלט הציגה יכולות גבוהות ברוחות החזקות (דבר שלא הפתיע את מי שעוקב אחריי השיט מקרוב). התחרות הייתה ברמה גבוה אך לצערי לא הייתה לי את ההזדמנות להתחרות שוב נגד אלופת העולם אשתקד יונג שו לו - הגולשת הסינית, ומקווה שאוכל לפגוש אותה לפני המשחקים האולימפיים".

ספיצ'קוב הוסיפה: "בקשר לתקרית עם נוי ועם כל הכבוד לגל פרידמן, יש שופטים בינלאומיים שנמצאים במים בשיוט המדליות והם אלה שנותנים את ההחלטה לגבי החוקים בזמן אמת. לפי החלטתם ולפי חוקי השייט נוי נגעה בגלשן שלי בצורה לא חוקית ולכן הייתה צריכה לבצע עונש. אני גאה בכל תחרויות המבחן שעשיתי וגאה בהישגים שהבאתי למדינת ישראל ובדרך שלי ומבקשת כעת את השקט להתאמן ולהתרכז במטרה האמיתית - המשחקים האולימפיים".

"קטי עדיין לא זכתה בכרטיס לטוקיו", אמרה נוי דריהן הבוקר (שבת) לערוץ הספורט. "בעוד שבועיים יש וועדה, המאמן עוד צריך להמליץ, ואני הולכת לערער לאיגוד. הוכחתי שאני השייטת היותר טובה. זה היה שייט לא הוגן, רק בגלל המבחנים האולימפיים ובמטרה להזיק לי".

דריהן פירטה את השתלשלות העניינים: "קטי (ספיצ'קוב) פשוט באה, ובאופן לא חוקי חסמה לי את קו הזינוק, ואז כולנו יצאנו אחרונות. היא גם הזיקה לעצמה, היא היתה יכולה להשיג מדליית ארד וסיימה אחרונה, ירדה למקום השישי".

"כנראה שכל מה שטענו על אפליות היה נכון", טענה דריהן. "תראו איך ברגע שהגיעה מאמנת כמו לי (קורזיץ), קפצתי מדרגה ועשיתי משהו שלא הצלחתי להגיע אליו שלוש שנים. מה היה קורה אם היא היתה איתי כל השנים האלה? עצוב למדינה, שבמקום שאני אזכה בכסף וקטי בארד, היא הורידה אותי למקום שלישי ועצמה לשישי".