"לא ראינו התנהלות לא תקינה מצד ספיצ'קוב"

איגוד השייט מנקה את הגולשת: "זכתה בצורה חוקית ומכובדת"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.02.20 - 12:16

תגיות: שייט

תחילת כתבה

המאבק על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בטוקיו מסתבך. האם למרות שלא זכתה במדליית הארד יש סיכוי שדריהן בסופו של דבר תהיה הנציגה למשחקים האולימפיים?

כחלק מאופן הבחירה וההכרעה שקבע האיגוד הישראלי, בנוסף לניקוד שצבר כל ספורטאי על המאמן הלאומי להמליץ לוועדה על הספורטאי שלדעתו יהיה הנציג הראוי למשחקים.

בסביבתה של דריהן טוענים כי לי קורזיץ, שאימנה את הגולשות הישראליות  באליפות העולם, להוציא את ספיצ'קוב, צפויה להמליץ על דריהן ואז המצב יהיה כדלהלן: לפי הניקוד אמנם ספיצ'קוב צריכה לטוס כי לה 62 נקודות לעומת 33 של דריהן, אך  אם אכן קורזיץ תמליץ על דריהן הוועה והאיגוד יעמדו בפני דילמה רצינית.

מעבר לכך, דריהן כאמור מתכננת לערער את שיוט המדליות בפני האיגוד הישראלי בטענה כי ספיצ'קוב חסמה אותה באופן לא חוקי בזינוק ובכך גרמה לשתיהן לזנק אחרונות.

עם זאת, איגוד השייט יצא היום להגנתה של ספיצ'קוב. המנהל המקצועי, אלי צוקרמן, פרסם הודעה בזו הלשון: "סיימנו את אליפות העולם עם תוצאות מרשימות, בראשן מדליית הארד של נוי דריהן. הספורטאים התנהגו בצורה ספורטיבית וערכית ואני שולל כל טענה להתנהגות לא ספורטיבית. קטי ספיצ'קוב הפליגה בצורה חוקית לגמרי וזכתה בנצחון במבחנים האולימפיים בצורה חוקית ומכובדת. אצלנו מנצחים ומפסידים בים".

יו"ר איגוד השייט גילי אמיר הוסיף: "לנוי מגיע כל הכבוד על תחרות מדהימה. נכחתי בסירה יחד עם אלי צוקרמן בזמן הזינוק לשיוט המדליות ולא ראינו משהו לא תקין בהתנהלותה של קטי. בהמשך, הערעור של נוי נגד קטי נדחה על ידי ועדת התחרות. אם נוי תרצה לערער על תוצאת המבחנים לטוקיו היא תוכל לעשות זאת בארץ מול הערכאה השיפוטית של איגוד השייט".