עוד טלטלה: גור שטיינברג סיים את תפקידו

מאמן נבחרת הגברים שילם את המחיר על פוסט התמיכה בדריהן

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.04.20 - 15:03
תחילת כתבה

הבלאגן באיגוד השייט מסרב להסתיים. מאמן נבחרת הגברים בגלשני RSX גור שטיינברג סיים היום (רביעי) את תפקידו. כזכור, לפני כשבועיים הנהלת האיגוד ערכה למאמן שימוע בעקבות פוסט שהעלה, שתמך בשליחתה של נוי דריהן למשחקים האולימפיים בטוקיו ולא בקטי ספיצ'קוב, שמתאמנת תחת פייר לוקה, שפוטר מאימון נבחרת הנשים בעקבות פרשת הרומן שהתנהל ביניהם.

כידוע, אחרי המשחקים האולימפיים בריו בקיץ 2016, איגוד השייט החל לעבוד בשיטה של נבחרות ושטיינברג לקח על עצמו את אימון נבחרת הגברים, שכללה חבורה של גולשים צעירים כמו יואב עומר, יואב כהן, אופק אלימלך ואת הגולש הוותי והמנוסה שחר צוברי.

עם סיום אליפות העולם באוסטרליה, בתחילת חודש מרץ, שטיינברג כתב פוסט נוקב וחריף על כך שדריהן היא המועמדת המועדפת שצריכה להיות הנציגה אצל הנשים בטוקיו ולא ספיצ'קוב, מה שגרם לאנשי האיגוד לקבל את התחושה כי שטיינברג יוצא נגדם.

המאמן הסכים לחתום כי לא יתראיין בנושאים שלא קשורים אליו באיגוד השייט, אך לפי מקורביו, באיגוד רצו שיחתום על מסמך ובו מפורט כי כל אמירה שלו בתקשורת ללא אישור, תיחשב לעבירת משמעת ולעבירה קשה שיכולה לגרור פיטורים ללא פיצויים. לכך שטיינברג לא הסכים, והיום נמסר לו כי אם הוא לא יחתום על כך ב-24 השעות הקרובות, הוא יפוטר. המאמן כבר נפרד מקבוצת הוואטסאפ של הגולשים ואיחל להם בהצלחה.

שטיינברג הסביר: "שבועיים מאתגרים. לאחר השימוע, החלטתי להענות לדרישת יו"ר האיגוד - להימנע מלהתראיין בנושאים שאינם בתחום אחריותי הישירה. הבטחתי זאת בעל-פה ובכתב. יו"ר האיגוד לא הסתפק בזאת, והכתיב לי הצהרה מסוכנת כתנאי להמשך עבודתי. מניח שפיטוריי ייכנסו לתוקף תוך 24 שעות. אנסה לחזור במהרה למקום עבודתי הקודם כמהנדס פיתוח בתחום המעבדים".

להלן ההודעה הרשמית של האיגוד: "לפני כחודש זומן מאמן נבחרת הגברים בגלישת רוח, גור שטיינברג, לשימוע בעקבות שורה של התבטאויות פומביות חוזרות ונשנות נגד איגוד השייט, וזאת, בניגוד מוחלט לסעיף מיוחד בחוזה העסקתו ולמרות שהתבקש עוד קודם לכן לחדול מביקורת פומבית נגד האיגוד המעסיק אותו".

"על כן, נוהל שימוע בעניין הכוונה לפטר את גור, על רקע הפרה יסודית וחמורה של הסכם העסקתו, והעניין אף נדון בהנהלת האיגוד. במקביל להליך השימוע, האיגוד היה נכון לשקול חלופות נוספות, אשר ישאירו את גור בתפקידו, ואף פנה אל גור בהצעות אשר נדחו על ידי גור. עוד טרם קיבל האיגוד את החלטתו הסופית בעקבות השימוע, העביר גור מסר לפיו החליט להביא לסיום את עבודתו באיגוד ואף הזדרז להוציא הודעה לתקשורת על כך. צר לנו שכך נהג".