הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שטיינברג: "לא יכולתי לקבל סנקציות עליי"

צפו במאמן הגברים ל"מגרש פתוח": "כנראה שאסיים תפקידי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.20 - 16:09

תגיות: איגוד השייט

האם גור שטיינברג יסיים את דרכו באיגוד השייט? כנראה שלשם הדברים הולכים. אתמול (חמישי), התראיין מאמן נבחרת הגברים ל"מגרש פתוח" והודה: "כנראה שלא ניתן לגשר על המחלוקת ביני לבין האיגוד. נתנו לי לחשוב על הדברים עוד כמה ימים, מצד שני העובדות ידועות: יש הצהרה שאני לא יכול לחתום עליה, בעיקר בכל הקשור לסנקציות שתהיינה עליי. זה מסוכן לי מדי, ולכן ככל הנראה לא אוכל להמשיך בתפקידי".

המשבר של שטיינברג עם האיגוד נובע מהודעת התמיכה שלו בנוי דריהן. המאמן הוותיק "לקח צד" בעימות בינה לבין קטי ספיצ'קוב, כשבהודעה שפרסם טען שלא היתה הכרעה (בניגוד להודעת איגוד השייט המפורשת כי ספיצ'קוב תייצג את ישראל באולימפיאדה, שמאז נדחתה), ודריהן צריכה להיות זו שתקבל את הכרטיס למשחקים האולימפיים. לטענת האיגוד, שטיינברג חרג מסמכותו מאחר והתראיין בנוגע לנבחרת הנשים, נבחרת שאותה הוא לא מאמן. "לא הייתי ביקורתי", הסביר שטיינברג, "בסה"כ הדגשתי את המצב בתקנון: בגברים זה לא היה פורמלי, כי היה ברור ששחר (צוברי) ניצח, במקרה של הנשים לא".

בהמשך, שטיינברג הציג גם את הדרישות של האיגוד ממנו: בעיקר, כי לא יתראיין על נושאים שאינם בתחום סמכותו, ושבמידה ויעבור עבירת משמעת - יינקטו נגדו סנקציות מיידיות. "הייתי מוכן להתפשר, ואמרתי להם שאני מוכן לא להתראיין בנושאים שאינם בשליטתי, אבל לסנקציות לא יכולתי להסכים. המצב שבו אני אפוטר הוא מסוכן לי מדי, ואני לא רוצה להיכנס אליו. יכול להיות שזה נאום הפרידה שלי, המצב הוא שכנראה שאני אסיים את דרכי באיגוד".

בנושא אחר, שטיינברג התייחס גם לדחיית המשחקים האולימפיים ולהשפעתם על הספורטאים שייצגו את ישראל בעוד שנה: "המלצתי להמשיך בשיטה שבה התרגלנו", הבהיר המאמן, "הדעה שלי היא שבכל חמישה חודשים תהיה תחרות מטרה, כשהמשקל של שתי התחרויות הבאות יהיה יותר גבוה, ככל שנתקרב למשחקים עצמם בקיץ הבא".