הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שחר צוברי: "במאני טיים הוכחתי שאני הנציג האולימפי"

הגולש הגיב להצעת שטיינברג להמשך המבחנים בנבחרת לקראת טוקיו: "לא לעניין. מאמין שהמחשבה הזאת נוגעת יותר לנבחרת הנשים"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.05.20 - 14:23

הדחייה של המשחקים האולימפיים בטוקיו תגרור אחריה השלכות, ובאיגוד השייט כבר נתקלים בכאלה. כזכור, לפני כחודש, עם ההודעה של דחיית האולימפיאדה, פרסמנו כאן באתר ערוץ הספורט כי איגוד השייט שוקל לפתוח מחדש את המבחנים הפנימיים למשחקים.

אתמול (ראשון) הודיע מאמן נבחרת הגברים גור שטיינברג כי הוא יבקש את אישור האיגוד להמשיך את המבחנים (אותם מוביל כעת שחר צוברי) בשתי תחרויות. תחרות המטרה הראשונה תהיה אליפות אירופה בנובמבר 2020, שמתוכננת להתקיים באתונה, ותחרות נוספת מתבקשת לחתום את המבחנים בסוף מרץ 2021. כזכור, באליפות העולם האחרונה נחתמו המבחנים הפנימיים כשצוברי זכה בכרטיס לטוקיו, וכעת שטיינברג למעשה רוצה לבצע שינויים.

"אני חושב שזה לא לעניין", אמר צוברי בראיון לערוץ הספורט. "אפשר לנצל את השנה הזאת לדברים יותר טובים. לחדד את היכולות שלי, לעבוד על החולשות, לחשוב איך למקסם את היכולות. אני חושב שהמערכת צריכה להתגייס ולעמוד מאחורי הנציג האולימפי שנקבע ולקחת את השנה שקיבלנו כפרס מאשר לחשוב איך להמשיך לעבוד לרוחב", הסביר מדליסט הארד מבייג'ין 2008.

"דיברתי עם גור, הוא יודע מה הדעה שלי", שיתף צוברי. "אני מאמין שהמחשבה לפתוח את המבחנים נוגעת יותר לנבחרת הנשים. עכשיו לפתוח את המבחנים לבנות זה יכול לפתור הרבה בעיות (בעקבות פרשת הרומן בין קטי ספיצ'קוב למאמן הנבחרת לשעבר פייר לוקה), אז הם אומרים בואו נעשה את זה רוחבי כדי לא להיכנס לפלונטר. זאת הסתכלות לא נכונה לדעתי, כי המקרה שהיה אצל הבנות והמבחנים שהיו אצל הבנות רחוקים מהמבחנים שלנו, על כל מה שמשתמע מכך".

ייתכן כי פשוט רוצים להביא למשחקים האולימפיים את הנציג הישראלי בכושר הטוב ביותר, והרי בשנה דברים יכולים להשתנות? על כך ענה צוברי: "אני מבין שיש איזשהו הגיון שקשה לא להסכים איתו. מצד שני, אני אומר: 'נקבעו מבחנים, נקבעו הכללים, נקבעו התחרויות. אני באתי בתחרות הכי חשובה, ובמאני טיים הוכחתי שאני הנציג האולימפי. אז מבחינתי, אם שאר הגולשים לא הצליחו במאני טיים הזה, למה שזה יקרה גם באולימפיאדה? כולם ידעו שאליפות העולם באוסטרליה היא המאני טיים, כולם כיוונו לשם, אף אחד לא שמר כוחות. זה היה הספרינט האחרון, אז כשתהיה אולימפיאדה ויהיה ספרינט אחרון באמת, למה ששם הם יצליחו להוכיח את עצמם?".

"עוד טענה מרכזית שלי היא שגור (שטיינברג) שכל השנים האלה מאוד פרגן למערכת, וכששאלו אותו מה חסר לנבחרת כדי להצליח הוא תמיד אמר שאנחנו מקבלים הכל, שיש עזרה, שהכל עובד, אבל אמר בחצי צחוק שאם הייתה לו עוד שנה הוא היה מצליח להביא גם מועמד למדליה למשחקים האולימפיים. אז הנה, קיבלת עוד שנה, אז קח את השנה הזאת ותביא מועמד לזהב כמו שהיה עם גל פרידמן, זה מה שאני אומר", סיכם צוברי.

חשוב לציין כי הנהלת האיגוד צריכה לאשר את ההצעה של שטיינברג ורק היא זו שתכריע בעניין. בנוסף, צוברי ייפגש עם מנכ"ל הוועד האולימפי הישראלי גילי לוסטיג ביום רביעי על מנת לשמוע ממנו מהי העמדה של הוועד בעניין.