הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אין אישור לטוס": נבחרת השייט בבעיה

שטיינברג וחניכיו אמורים להגיע לתחרות על דגם חדש בשווייץ

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.07.20 - 13:39

משבר נגיף הקורונה ממשיך לסבך לא מעט ענפי ספורט בארץ ובעולם. בשייט קיים חשש גדול שנבחרת גלישת הרוח האולימפית לא תוכל להשתתף באליפות אירופה הקרובה בשווייץ. זאת התחרות הראשונה המתקיימת על הגלשן האולימפי החדש, ה-iqfoil, דגם אשר מיועד לפריז 2024. "איגוד השייט והוועד האולימפי מנסים לסייע, אבל בינתיים אין לנבחרת אישור כניסה לשווייץ", אמר גור שטיינברג, מאמן נבחרת הגברים ב-RSX. "כל קשר אישי שיכול לעזור בנושא - משרד החוץ, שגרירות, שווייץ - יבורך".

"מצאנו אלטרנטיבות אופטימאליות בתקופת מגבלות הפעילות עקב הקורונה", הוסיף המאמן. "נערכנו לסדרה אינטנסיבית של תחרויות מקומיות בארץ. ספורטאים צעירים מכל ישראל מצורפים להרחבת האימונים בנבחרת. משיחות עם המאמנים המקבילים בעולם, נראה שבינתיים צברנו יתרון על הנבחרות הזרות שגם הן במגבלות קורונה".

"גם בעולם הפעילות התחרותית מתקיימת כיום באופן מאוד מצומצם. מאוד חושש מפגיעה משמעותית לטווח הארוך אם לא נצליח להשתתף בתחרות. קשה להגזים בחשיבות ההשתתפות באליפות אירופה הקרובה בשווייץ שתקנה הובלה בדגם האולימפי החדש. אסור לנו לתת לנבחרות האירופאיות יתרון כה משמעותי גם על ה-iqfoil, הגלשן האולימפי החדש".