הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איגוד השייט עצר את פעילות הנבחרות ב-470

השייטים הציעו לממן משכרם את משכורתו של המאמן יוגב יוסף

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.09.20 - 12:27
(Getty)
(Getty)

תגיות: איגוד השייט

הקיצוצים בעקבות משבר הקורונה הגיעו גם לאיגוד השייט, שהפסיק את הפעילות של נבחרות הגברים והנשים במפרשיות 470 והוציא לחל"ת את מאמן נבחרת הנשים אילן תשתש, ואת מאמן נבחרת הגברים יוגב יוסף, לחודשים ספטמבר ואוקטובר.

באיגוד הסבירו כי משרד התרבות והספורט קיצץ את התקציב של ההכנות האולימפיות ב-70 אחוז, ועל כן האיגוד חייב לעשות צמצומים וקיצוצים ובחר בהחלטה הקשה הזו. אז מדוע בחר דווקא במפרשיות 470 ולא למשל בנבחרת הגלישה? לטענת אנשי האיגוד, בגלל שתחרות המטרה הראשונה של השייטים 470 תהיה רק בסוף פברואר 2021 (אליפות העולם), ואילו לגולשי ה- RSX יש כבר אליפות אירופה בנובמבר הוחלט לקצץ את הפעילות של נבחרת השייט.

יו"ר איגוד השייט, גילי אמיר, אמר לערוץ הספורט: "אם משהו ישתנה במשרד הספורט אז נעשה שיקול דעת חוזר, כרגע אנחנו לא יכולים להיות אחראים על המצב. עד שמשרד הספורט לא מתחייב שהוא ממן את התקציב של ההכנות אנחנו בבעיה".

נבחרת הגברים ב-470 מתקשה לעכל את הבשורה והודיעה שתעשה את מירב המאמצים לשנות את ההחלטה. אגב, אצל הגברים, ישראל עדיין לא השיגה את הקווטה (הזכות להשתתף)  למשחקים האולימפיים בטוקיו והשייטים רואים בהפסקת הפעילות פגיעה חמורה בעבודה שלהם.

הם פנו במכתב ליו"ר האיגוד ובו טענו שכל אחד יתחייב להעביר 20 אחוז ממשכורתו למען המשכורת של המאמן וכן מועדון השייט שלהם תרם 10,000 שקלים לסירת מנוע ודלק. "בצעד כזה של הפסקת הפעילות והמאמן אנחנו רואים פגיעה וחוסר אמון גדול מצד האיגוד" נכתב בין היתר במכתב. בהנהלת האיגוד לא התרגשו מהמכתב וציינו: "השייטים לא יכולים לנהל אותנו".

תגובת איגוד השייט: "איגוד השייט נאלץ לשלוח לחל"ת את מאמני דגם ה-470, אילן תשתש ויוגב יוסף, החל מהבוקר ולמשך החודשים ספטמבר ואוקטובר. זאת, בשל הודעת משרד התרבות והספורט על כך שיעביר רק 70% מתקציב ההכנות האולימפיות לשנת 2020. באיגוד לומדים כעת את המצב החדש המאלץ התמודדות עם קיצוץ של 30% מתקציב ההכנות לטוקיו בכל דגמי השייט האולימפיים. איגוד השייט משקיע מאמץ רב בפתרון הבעיה מול משרד התרבות והספורט. אם המשרד הממשלתי יעביר לפחות 90% מהתקציב המתוכנן, לא ייפגעו ההכנות האולימפיות".