הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יואב כהן זכה באליפות אירופה, שחר צוברי הסגן

הישג אדיר למשלחת הישראלית בפורטוגל. כהן הוביל לכל אורך הדרך וסיים חמישי בשיוט המדליות שהספיק לו למקום הראשון ולתואר ראשון בקריירה. ספיצ'קוב זכתה בכסף בנשים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  28.11.20 - 17:36

תגיות: שייט

אליפות אירופה בגלשני רוח הגיעה ליומה האחרון, עם שיוט המדליות שהתקיים היום (שבת) בפורטוגל, גם בנשים וגם בגברים. יואב כהן רשם הישג אדיר, כשהפך היום לאלוף אירופה, אחריו הגיע המדליסט האולימפי, שחר צוברי, שסיים עם מדליית כסף היום. הישג פנומנלי גם לקטי ספיצ'קו,  שהגיעה מהמקום הרביעי וסיימה בשיוט המדליות במקום ה-2, מה שהעניק לה את תואר סגנית אלופת אירופה.

יואב כהן השלים תחרות נהדרת מבחינתו. הוא הוביל לאורך כל הדרך, סיים חמישי בשיוט המדליות, מה שהעניק לו את המקום הראשון והתואר הראשון בקריירה שלו. "יש רגעים בחיים שמילים לא יכולת לתאר", אמר כהן הנרגש. "שנים של חלום ועבודה, לעמוד עם שחר על הפודיום. אני חולם על זה מגיל 12. לא יכול דמיין לכם את ההרגשה, מטורף".

צוברי זינק לשיוט המדליות כשהוא מדורג שלישי, הוא חצה את קו הסיום במקום השני, וסיים את התחרות עם מדליית הכסף. כזכור, המדליה האחרונה של צוברי באליפות אירופה הייתה ב-2018, אז זה היה מדליית הארד. "אני מרוצה מההישג, הייתי עם הרבה חששות לקראת התחרות. אני מרגיש שעשיתי תחרות די בינונית ודברים לא הלכו כמו שרציתי והיה הרבה דרמות וסיפורים אישיים שלי בזמן התחרות", סיכם צוברי. "כל יום ושיוט ידעתי לאסוף את עצמי וחשבתי איך אני ממזער נזקים ועולה בדירוג. מבחינתי זה היה הניצחון האמיתי, דווקא כשאני מרגיש בימים שלא הולך ועדיין כל יום אני ממשיך לעלות בדירוג סיום מתוק בסה"כ".

יואב עומר סיים במקום השישי הכללי, תום ראובני במקום השמיני. אופק אלימלך, שלא נכלל בשיוט המדליות סיים במקום ה-13.

מה זה אומר מבחינת טוקיו? איגוד השייט קבע כי לנבחרת הגברים תהיה תחרות הכרעה נוספת ולכן הסיפור לא נגמר כאן. על המקום הראשון יואב כהן יקבל 48 נקודות, מה שנותן לו 37 נקודות (היו לו -11). צוברי הוסיף למאזנו 40 נקודות והוא מוביל את המבחנים האולימפיים עם 61 נקודות.

בסיום היום האדיר אמר גור שטיינברג מאמן נבחרת הגברים: "הסערה המושלמת. חזון הנבחרת להיות בין הנבחרות המובילות בעולם קורם עור וגידים. 2021 אמורה להיות שנת "הריקוד האחרון" שלנו כנבחרת. מקווה שאקבל את התמיכה להמשיך להוביל נבחרת רחבה עד האולימפיאדה".

בגזרת הנשים גם קיבלנו מדליסטית. קטי ספיצ'קוב, אותה מאמנת אולגה מסליווץ, זכתה גם במדליית הכסף באליפות העולם ב-2019. מעבר למדליה היוקרתית בתחרות הזו יש לה משמעות חשובה נוספת: השייטת זכתה באופן עקרוני בכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו. בתוך כך, שרלין פיקו הצרפתייה, האלופה האולימפית, הוכתרה לאלופת אירופה. סופיה קלפקה הפולניה זכתה בארד.

איגוד השייט הישראלי החליט שזו תהיה התחרות המכרעת לגבי המבחנים האולימפיים של הנשים. המקום השני מעניק לספיצ'קוב 70 נקודות, ובתוספת 68 הנקודות שכבר היו לה ערב התחרות, יש לה 138 נקודות שמציבות אותה במקום הראשון אצל הישראליות. נוי דריהן, שהייתה יריבתה העיקרית של סיימה במקום ה-11 ולא נכללה בשיוט המדליות.

"שמחה שהשגתי את מדליית הכסף, הייתה תחרות קשה, היו שיוטים טובים", סיכמה ספיצ'קוב. "לפעמים הייתי במקומות טובים יותר, לפעמים פחות. היה לי שיוט מדליות מעולה ואני שמחה לקחת מדליית כסף הביתה ואת הכרטיס לטוקיו".