הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי ההצלחה: האם נבחרת הגברים תתפרק?

גורמים באיגוד השייט העלו את האפשרות אחרי אליפות אירופה. תמונת מצב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.11.20 - 11:38

אחרי הזכיות של יואב כהן במדליית הזהב ושחר צוברי במדליית הכסף באליפות אירופה, נוצר סימן שאלה סביב המשך העבודה של נבחרת הגברים בהדרכתו של גור שטיינברג במתכונת של נבחרת.

אמנם לגברים נקבע מראש כי אליפות אירופה בשנה הבאה תהיה התחרות האחרונה במבחנים הפנימיים על הכרטיס האולימפי לטוקיו, אבל בעקבות התוצאות של האליפות שהסתיימה אתמול ועל פי הניקוד שיוענק בתחרות הבאה, כבר עכשיו ברור שהקרב יהיה בין שחר צוברי ליואב כהן. צוברי מוביל את התחרות הפנימית עם 61 נקודות, בעוד לכהן יש 37 נקודות. שאר שלושת הגולשים בנבחרת, תום ראובני (-1), יואב עומר (-8) ואופק אלימלך (-13) למעשה איבדו סיכוי לזכות בכרטיס לטוקיו.

שטיינברג היה זה שדחף להמשך המבחנים הפנימיים אחרי הדחייה של המשחקים בטוקיו כדי לשמר את המסגרת הנבחרתית והלחץ הטוב שמופעל על הגולשים באמצעות זאת, אך כבר ישנם גישושים ודיבורים לא רשמיים באיגוד השייט, שמדברים על כך שאולי אין כבר צורך בעבודה הרחבה של הנבחרת, גם כדי שראובני, עומר ואלימלך יוכלו להתחיל להתאמן על הדגם האולימפי החדש, הפויל, ולהתרכז בו לקראת פריז 2024.

שטיינברג, שנלחם לאורך כל הדרך על העבודה הרחבה בנבחרת, מקווה מאוד כי הנהלת האיגוד תמשיך לתת את הגיבוי שלה גם לחודשים הבאים. עם סיומה של אליפות אירופה אתמול שטיינברג התבטא ואמר בין היתר: "מקווה שאקבל את התמיכה להמשיך להוביל נבחרת רחבה עד האולימפיאדה".