הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"דחיית האולימפיאדה עזרה לי, רוצה מדליה"

ספיצ'קוב במסע"ת: "היה המון לחץ מנטאלי, אבל שמתי בצד"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.12.20 - 14:00

אחרי שביום שלישי האחרון איגוד השייט הודיע באופן רשמי כי קטי ספיצ'קוב תהיה נציגת הנשים בגלשני RSX במשחקים האולימפיים בטוקיו, הגולשת קיימה היום (ראשון) מסיבת עיתונאים. כזכור, המאבק הפנימי בינה לבין גולשות הנבחרת, נוי דריהן, נגה גלר ומאיה מוריס, היה סוער במיוחד בעיקר אחרי שהתפוצצה פרשת הרומן הרומנטי בין ספיצ'קוב לבין מאמן הנבחרת לשעבר, פייר לוקה, שפוטר מתפקידו בעקבות הפרשה. מי שליווה את ספיצ'קוב במסיבת העיתונאים היה עורך הדין איתן ארז  שייצג אותה במהלך כל הפרשה והתעסק בתביעות שהיו נגדה. 

"אני אתחיל מהסוף", פתחה ספיצ'קוב. "כשסיפרתי לסבתא ואמא שלי שאני נוסעת לאולימפיאדה, היא אמרה שאני הצברית הראשונה במשפחה המורחבת וזה מעמד מאוד מרגש והגשמת חלום שדווקא אני אייצג את ישראל, והמשפט שלה הכניס בי הרבה גאווה. הייתה תקופת מבחנים מאוד ארוכה של כמעט שנה וחצי, סדרה של חמש תחרויות, הוכחתי את עצמי ואני מאוד שמחה לייצג את ישראל באולימפיאדה. הייתה שנה לא קלה ואני הולכת לעבוד קשה לקראת הקיץ הקרוב ולעשות את הכי טוב שאני יכולה".

על המאבק הסוער והאמוציונאלי שכלל גם  השמצות מצד גולשות הנבחרת אמרה: "הקושי הכי גדול היה דחיית האולימפיאדה. ניצחתי במבחנים פעם אחת בצורה מתמטית ואז דחו בשנה את המשחקים ואז מחשבים מסלול מחדש. היה המון לחץ מנטאלי אבל אני חושבת שהצלחתי לשים את זה בצד ולהתרכז רק בעצמי ורק במה שאני עושה".

 "יש לי את החיים האישיים שלי ויש את מה שקרה אבל בסופו של  דבר אני עושה ספורט", הוסיפה הגולשת. "אני לא מתעסקת בתקשורת או בריבים ועכשיו אני מסתכלת קדימה ולא אחורה. התוצאות מוכיחות ומדברות בעד עצמן ואני חושבת שאני לא צריכה לדבר מעבר לזה".

לגבי הקשר שלה עם פייר לוקה סיפרה: "פייר לא המאמן שליף אבל הוא שם כשאני צריכה אותו והוא תומך בי. להישגים שהגעתי אליהם לא מגיעים לבד , אלא עם כל האנשים שמסביבי . פייר לא יאמן אותי, אבל הקשר בנינו לא הסתיים". 

מה המטרות? "אני אוהבת להציב חלומות כי תמיד אפשר לרדוף אחריהם. אני רוצה מדליה בצבע ספציפי אבל זה לא הלך להיות פשוט. דחיית האולימפיאדה נתנה לי יתרון". 

עוד על הפרשה והקשר עם שאר גולשות הנבחרת אמרה: "אני במקום אחר, הן במקום אחר היחידים שמתעסקים בזה זה התקשורת.. אף אחת מאיתנו כבר לא שם. אנחנו לא בקשר אחת עם השנייה ואני מתרכזת בקיץ הקרוב".