הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כך לא מתכוננים לזהב בטוקיו": משבר בשייט

עימותים בין שטיינברג לאיגוד. הסיבה: דרישה לסירת אימון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.12.20 - 20:21

משבר בין מאמן נבחרת הגברים בגלשני RSX, גור שטיינברג, לבין בכירי איגוד השייט. לאחר ההצלחות באליפות אירופה האחרונה שכללו מדליית זהב של יואב כהן ומדליית כסף של שחר צוברי, הנבחרת הייתה אמורה לפתוח את אימוני הים השבוע, אך בינתיים ברקע מתנהלים עימותים בין שטיינברג לבין מנהליו.

הסיבה לעימותים: דרישתו של שטיינברג לסירת אימון נוספת ורכב גורר שיאפשר מעבר לאימונים בנמל הקישון, כאשר התנאים לא מאפשרים אימונים בשדות ים.

בימים אלה הייתה אמורה להיקבע תכנית ההכנה לאליפות אירופה הבאה שתיערך במרץ בפורטוגל, שתהיה התחרות שתכריע מי יהיה הנציג לטוקיו - צוברי או כהן. שטיינברג, שמעריך שיוכל שוב (כמו עם גל פרידמן ב-2004) להגיע עם מועמד לזהב בטוקיו, הגיש רשימה של דרישות מקצועיות לקראת השנה האולימפית, ובין היתר הייתה הדרישה לסירה ורכב גורר.

"לא ייתכן ששוב נצטרך לברוח לחו"ל כדי לקיים הכנה ראויה. זה גם לא מעשי השנה בגלל הקורונה. כל המועדונים בארץ מחבקים את הנבחרת, ולמרות שהצרכים לקיום אימונים בארץ הרבה יותר זולים ופשוטים, דווקא על תקצוב אימונים בארץ באיגוד לא מוכנים להתחייב", אמר שטיינברג והוסיף: "ככה לא מתחילים הכנה לזהב אולימפי. מצפה מהמנהלים לטפל בנבחרת באותה רמת דחיפות בה הספורטאים ואני מתנהלים".