הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שי בובר מונה ליו''ר החדש של איגוד השייט

אמיר פרש אחרי 8 שנים. "נתחרה על 2 מדליות באולימפיאדה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.12.20 - 18:37
קרדיט: אבן קיסר שדות ים
קרדיט: אבן קיסר שדות ים

לאחר שתי קדנציות, כמתוכנן, פורש גילי אמיר מתפקידו כיו''ר איגוד השייט, ובמקומו, לאחר הצבעה באסיפה הכללית ובישיבת הנהלת האיגוד שהתקיימה היום (שלישי), נבחר חבר ההנהלה שי בובר להיות יו"ר האיגוד הבא.

אמיר, שהיה זה שבעצמו העביר שינוי בתקנון, מייד עם כניסתו לתפקיד לפני שמונה שנים, המגביל את כהונת יו''ר האיגוד לשתי קדנציות בלבד, אמר היום: "דור הולך ודור בא. זה היה חשוב להגביל את כהונת יושב הראש ואני מסיים בהרגשה טובה".

אני משאיר איגוד חסון עם עתודה מאוד גדולה של נבחרות בדגמים האולימפיים; גלשני רוח, 470 ולייזר, וכן בגלשני הפויל והקייט פויל, הדגמים האולימפיים החדשים. לקח לי שמונה שנים למלא את השורות והיום יש לנו ספורטאים רבים בשכבת הגיל 19 עד 25 עם פוטנציאל של לפחות שמונה שנים קדימה. היו גם משברים בדרך אבל צלחנו אותם".

על הצפי לקראת המשחקים האולימפיים הקרובים, טוקיו 2021, ובכלל על העתיד, אומר אמיר:  "השייט הישראלי יתחרה לפחות על שתי מדליות בטוקיו 2021. אני אופטימי. אני מאחל הצלחה למחליף שלי, מאחל לו שימצא את הדרך הטובה ביותר לנהל את האיגוד. זו זכות גדולה לעמוד בראש איגוד השייט בישראל".

מזה שיוצא לזה שנכנס. שי בובר בן ה-45 שימש כחבר הנהלת איגוד השייט בארבע השנים האחרונות, לצד היותו מנהל הפיתוח העסקי של קיבוץ שדות ים בו הוא חבר. אביו, שמשון בובר ז"ל, היה ממייסדי השייט הישראלי והספורט הישראלי בכלל, יו''ר התאחדות הספורט וממנהיגי הספורט בישראל במשך עשרות שנים. 

בובר התייחס למינויו: "כבוד גדול נפל בחלקי להיבחר לתפקיד יו''ר איגוד השייט. לפני כשנה וחצי חנכנו את "בית שמשון" ועצם קיום האסיפה הכללית כאן בבית לזכרו של אבי בשדות ים, זהו מעמד מרגש עבורי וסגירת מעגל ברמה המשפחתית".

"כבר בשנת 1955 הונחו היסודות הראשונים, כאן בשדות ים, לחינוך הימי, ומאוחר יותר לשייט התחרותי, שברבות השנים הפך לענף אולימפי מוביל כאשר הישג השיא היה ב- 2004 עם זכייתו של גל פרידמן במדליית זהב באולימפיאדת אתונה".

"אני סמוך ובטוח שהצוות המקצועי של האיגוד ימשיך להוביל אותנו להישגים משמעותיים. יחד עם זאת, בכוונתי להקים צוות אסטרטגי שיסייע לי בחשיבה משותפת להשיג את המטרות של האיגוד ולבנות תוכנית רב שנתית, שתמשיך להוביל אותנו להישגים בכל הדגמים, ולהגדלת מספר הספורטאים".

"בשבועות הקרובים אקדיש זמן ללימוד ופגישות היכרות ועבודה. בכוונתי לבקר בכל המועדונים מנהריה ועד אילת. אני רוצה להודות באופן אישי ליו''ר האיגוד היוצא גילי אמיר על אין ספור שעות השקעה ומסירות, ובנוסף, להנהלת איגוד השייט".