פתיחה טובה לצוותי השייט באליפות העולם

כהן וחומרי במקום הראשון ב-470 בסוף יום הפתיחה בפורטוגל

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.03.21 - 21:51
גיל כהן ונועם חומרי (צילום: João Costa Ferreira - osga_photo)
גיל כהן ונועם חומרי (צילום: João Costa Ferreira - osga_photo)

תגיות: שייט

תחילת כתבה

חמישה צוותי השייטים הישראלים החלו היום (שני) את דרכם באליפות העולם בדגם 470, המתקיימת בוילמורה, פורטוגל. הצוות המעורב של גיל כהן ונועם חומרי פתח את התחרות היטב, עם מקום ראשון בסוף היום הראשון, לאחר שניצחו בשניים מתוך שלושה שיוטים. שני הצוותים המעורבים הנוספים, של נועה לסרי וטל שדה וכן של סער תמיר וניתאי חסון, סיימו את היום הראשון במקומות השישי והעשירי, בהתאמה.

ערן סלע, המאמן את ה-470 מעורב בתחרות: "זו דרך נהדרת לפתוח את התחרות הראשונה ב-470 מעורב. כל הצוותים הישראלים הציגו יכולת גבוהה והתברגו בעשרת המקומות הראשונים. גיל ונועם הראו את הדומיננטיות שלהם מהרגע הראשון ואנחנו כבר מצפים להמשך האליפות". זו תחרות בינ"ל ראשונה לדגם ה-470 המעורב (אישה וגבר), אשר יהפוך אולימפי בפריז 2024.

גם צוות הנשים של נויה ברעם ושחר טיבי החל את יום השיוטים הראשון עם שיוט חזק בו סיימו במקום השלישי, בשיוט השני והשלישי סיימו במקום השביעי. התוצאות האלה הציבו אותן במקום החמישי הכללי בסוף היום. לישראל יש כבר את הכרטיס המובטח לאולימפיאדה בדגם 470 לנשים ונויה ושחר צפויות להיות הצוות שייצג אותנו בטוקיו.

צוות הגברים, מאור עבו ויואב רוז, אשר נאבק באליפות הזו על הקריטריון האולימפי לטוקיו, החל את יום השיוטים לא טוב, אבל התברג בסופו במקום השמיני, עם שיוט שלישי חזק, בו סיימו במקום הרביעי. באליפות זו יוענק כרטיס בודד לטוקיו, לאחת המדינות שטרם זכו בו, והצוות הישראלי צריך לגבור על צוותים מאוסטריה, גרמניה, הונגריה, פורטוגל, שווייץ ואוקראינה, שגם להן אין עדיין נציגות באולימפיאדה.

במקביל לאליפות העולם ב-470, יחלו מחר שיוטי אליפות אירופה בגלשני RSX באותו המקום.