אליפות אירופה: פתיחה טובה ליואב כהן

גלשני RSX: צוברי התחיל רע. ברעם וטיבי במקום השלישי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.03.21 - 22:32
(איגוד השייט)
(איגוד השייט)
תחילת כתבה

אליפות אירופה בגלשני RSX נפתחה היום (שלישי) בווילמורה, פורטוגל, בהשתתפות כל חברי נבחרת הגברים של גור שטיינברג. בנוסף, קטי ספיצ'קוב, שכבר הבטיחה את מקומה במשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב, גם כן פתחה את התחרות.

בעקבות רוח משתנה התקיים שיוט אחד בלבד ברוח בינונית, לאחריו יואב כהן, אלוף אירופה ב-2020, דורג במקום השלישי. תום ראובני סיים בבמקום ה-15, אופק אלימלך במקום ה-17, יואב עומר במקום ה-26 ושחר צוברי, סגן אלוף אירופה שסבל מפציעה לפני התחרות, דורג במקום ה-36 מתוך 38 גולשים. אצל הנשים, ספיצ'קוב, שכאמור כבר זכתה בכרטיס האולימפי, סיימה במקום ה-14 בשיוט מתוך 22 גולשות. 

חשוב לציין כי אליפות אירופה הנוכחית היא לא תחרות קריטריון, ואין לה השפעה לבחירת הנציג הישראלי למשחקים האולימפיים בטוקיו. אליפות העולם שתתקיים בצרפת בסוף חודש אפריל היא זו שתכריע מי מבין השניים, צוברי או יואב כהן, יהיה הנציג של ישראל באולימפיאדה.

במקביל לאליפות אירופה בגלשני RSX, אליפות העולם במפרשיות 470 נמשכה ונכנסה אל יומה השני. צוות הגברים, מאור עבו ויואב רוז, שנאבק באליפות הזו על הקריטריון האולימפי לטוקיו, סיים את היום כשהוא מדורג במקום השמיני הכללי (9 ו-7 בשיוטי היום).

בתחרות הזו יוענק כרטיס בודד לטוקיו, לאחת המדינות שטרם זכו בו, והצוות הישראלי צריך לגבור על צוותים מאוסטריה, מגרמניה, מהונגריה, מפורטוגל, משווייץ ומאוקראינה, שגם להן אין עדיין נציגות באולימפיאדה. כרגע הצוות הפורטוגלי והצוות השווייצרי ממוקמים לפני הישראלים.

לישראל בכל מקרה תהיה נציגות נשית במשחקים בדגם ה-470. נויה ברעם ושחר טיבי, שלוקחות חלק באליפות העולם אחרי שהבטיחו את הכרטיס האולימפי, שמרו על המקום השלישי הכללי. הצוות המעורב של גיל כהן ונועם חומרי מדורג בתום היום השני במקום השלישי הכללי (נפסלו בשיוט הראשון, בשני סיימו במקום ה-9). הצוות של נועה לסרי וטל שדה ירדו למקום התשיעי (8 ו-13) וסער תמיר וניתאי חסון מדורגים במקום ה-15 (18 ו-16).