בתום יום השיוטים השני: אופק אלימלך בפסגה

גולש ה-RSX מוביל באל' אירופה. ומה עשו צוברי וספיצ'קוב?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.03.21 - 21:36
אלימלך (צילום: João Costa Ferreira - osga_photo)
אלימלך (צילום: João Costa Ferreira - osga_photo)

תגיות: אופק אלימלך

תחילת כתבה

בתום יום שיוט כמעט מושלם, עלה היום (רביעי) גולש הרוח אופק אלימלך מאילת למקום הראשון באליפות אירופה בגלשני RSX, המתקיימת בפורטוגל. היום השני של האליפות התאפיין ברוח חלשה, אותה ניצל אלימלך בצורה מצוינת וסיים את שלושת שיוטי היום פעמיים במקום הראשון ופעם בשני. את השיוט הבודד של יומה הראשון של האליפות סיים אלימלך במקום 17, אך הניקוד הסופי לא כולל בתוכו את השיוט הגרוע ביותר של כל גולש, וכך עומד אלימלך בסוף היום עם 4 נקודות בלבד לחובתו.

אלימלך חבר בנבחרת ישראל משנת 2017 והוא נחשב גולש חזק מאוד בתנאי גלישה קלים-בינוניים. מסיבה זו ישנה תקווה בצוות המקצועי של הנבחרת, שתנאי מזג האוויר יישארו דומים גם בימים הקרובים. לפני אלימלך ושאר הגולשים הישראלים באליפות עוד יומיים של שיוטים, ובשבת יתקיים שיוט המדליות, אליו עולים רק עשרת המתמודדים המדורגים גבוה ביותר באליפות.

"היה לי יום מושלם כמעט", אמר אלימלך בסיום יום השיוט. "הייתה רוח מאוד חלשה היום ואצלנו, הישראלים, זו אווירה 'ביתית' כמעט. אני שמח שהצלחתי להוציא מעצמי את המיטב ומחכה כבר להמשיך את האליפות מחר". יואב כהן, אלוף אירופה משנה שעברה, ירד למקום ה-14, יואב עומר 11, שחר צוברי 20 ותום ראובני 22. בנשים, קטי ספיצ'קוב, סגנית אלופת אירופה, עלתה למקום ה-12 הכללי.

במקביל, מתקיימת באותו המקום אליפות העולם במפרשיות 470, שם שומר הצוות המעורב גיל כהן ונועם חומרי על עקביות וניצב במקום השני ביומה השלישי של האליפות, כאשר בינו ובין המקום הראשון מפרידות 4 נקודות בלבד. צוות הנשים של נויה ברעם ושחר טיבי ירד היום מקום אחד, למקום הרביעי. צוות הגברים של מאור אבו ויואב רוז ירדו למקום ה-12. חשוב לציין שזו ההזדמנות האחרונה לישראל לזכות בכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו בקטגוריה זו.