אופק אלימלך הבטיח זכייה במדלייה באליפות אירופה

גולש ה-RSX יתחרה בשבת על הזהב. כהן וחומרי קרובים למדליה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.03.21 - 18:12
(איגוד השייט)
(איגוד השייט)

תגיות: איגוד השייט

תחילת כתבה

כבוד גדול לישראל. גולש ה-RSX אופק אלימלך הבטיח היום (שישי) זכייה במדליה באליפות אירופה בפורטוגל. הוא יתמודד בשבת ראש בראש מול אלוף העולם ההולנדי, קירן בדלואה, על מדליית הזהב. אלימלך המשיך היום עם היכולת הטובה ואחרי שלושה שיוטים במקומות 1,4,8 הוא יגיע למדל רייס כשהוא במקום הראשון הכללי.

יואב כהן, אלוף אירופה היוצא, יתחרה גם הוא בשיוט המדליות מהמקום ה-8. כמו כן, יואב עומר ירד למקום ה-13 בעוד ששחר צוברי, שסובל מפציעה בקרסול וזכה במדליית הכסף באליפות האחרונה, סיים במקום ה-19. תום ראובני דורג במקום ה-21.

חשוב לציין כי התחרות הזו לא משפיעה על בחירת הנציג למשחקים האולימפיים בטוקיו, כשאליפות העולם בחודש אפריל תכריע בין צוברי ליואב כהן. אצל הנשים, קטי ספיצ'קוב, סגנית אלופת אירופה מ-2020, מדורגת במקום התשיעי וגם היא תתחרה מחר במדל רייס.

יש לציין כי אליפות העולם במפרשיות דגם 470 מתקיימת גם היא בימים אלה בפורטוגל. צוות הגברים מאור עבו ויואב רוז סיימו במקום ה-16 ולא השיגו את הכרטיס לטוקיו, מה שאומר שלא תהיה לישראל נציגות אצל הגברים בדגם הזה. צוות הנשים, נויה ברעם ושחר טיבי, שגילו יכולת מרשימה בשלושת הימים הראשונים של התחרות, ירדו למקום ה-13.

אצל הזוגות המעורבים, יתמודד הצוות המעורב של גיל כהן ונועם חומרי על מדליה, כאשר הם מדורגים במקום הראשון הכללי, עם הפרש של 14 נקודות מהמקום השני והשלישי. כיוון שבשיוט המדליות הניקוד הוא כפול, הם יהיו חייבים לסיים במקום השביעי ומעלה מחר על מנת להבטיח לעצמם את מדליית הזהב.

ביציאה מהמים בסוף השיוט האחרון נרשמה התלהבות רבה בנבחרת, כאשר 3 צוותים מעורבים ישתתפו מחר בשיוט המדליות- אל כהן וחומרי יצטרפו גם טל שדה ונועה לסרי (מקום 6) וניתאי חסון וסער תמיר (10). "היתה תחרות מאוד מגוונת בכל התנאים, אבל הצלחנו להראות יציבות וזה מתבטא בתוצאות" אמרה כהן וחומרי הוסיף "אנחנו בתחושה רגועה לפני מחר בגלל הפרש הנקודות, אבל חייבים להשאר רגועים ושקולים כדי לזכות בזהב".