זהב לכהן וחומרי באליפות העולם ב-470

הישג מרשים לישראל. ארד לאלימלך באליפות אירופה ב-RSX

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.03.21 - 16:32

תגיות: איגוד השייט

תחילת כתבה

הישגים נהדרים לשייט הישראלי באליפות העולם במפרשיות 470 בצוותים המעורבים (גבר ואישה): גיל כהן ונועם חומרי זכו בזהב, טל שדה ונועה לסרי קטפו את מדליית הכסף.

כהן וחומרי הראו יכולת נהדרת לאורך כל ימי התחרות והגיעו לשיוט המדליות כשהם מדורגים במקום השני. שדה ולסרי הוזנקו ל"מדל רייס" כשהם ממוקמים במקום השישי ועשו קפיצה נהדרת עד למקום השני הכללי.

ניתאי חסון וסער תמיר, שהשתתפו גם הם ב"מדל רייס" מהמקום העשירי,  סיימו גם בטעם טוב כשניצחו בשיוט המדליות והתברגו במקום השביעי הכללי. חשוב לציין כי התחרות של הצוותים המעורבים תיכנס רק במשחקים האולימפיים של פאריס 2024, ולא באולימפיאדת טוקיו המתקרבת בצעדי ענק.

"אני חושב שמה שניצח את התחרות מבחינתו הייתה היציבות שגילינו לאורך כל הימים", סיכם נועם חומרי. "ניצחנו בפער של 24 נקודות. אין לתאר את ההרגשה".

בין לבין, הישג מרשים לישראל גם באליפות אירופה בגלשני RSX: אופק אלימלך זכה במדליית הארד. הגולש הגיע לשיוט המדליות כשהוא מדורג ראשון, סיים במקום השביעי, מה שהעניק לו את המקום השלישי. קיראן בדלואה ההולנדי, אלוף העולם, זכה בזהב, מתיה קמבוני מאיטליה זכה בכסף. יואב כהן, אלוף אירופה מ-2020, סיים במקום השישי הכללי.

חשוב לציין כי אליפות זו לא משפיעה על בחירת הנציג למשחקים האולימפיים בטוקיו. אליפות העולם בחודש הבא תכריע מי מבין השניים, שחר צוברי או יואב כהן, יהיה הנציג למשחקים. "שיוט המדליות היה גדול עלינו, הלך קשה כבר מהזינוק", הודה מאמן הנבחרת גור שטיינברג. "בנוסף האופציות הטקטיות נסגרו אחת אחרי השניה. בסיכום של כל התחרות, הנבחרת חזקה ומוכיחה את עצמה. כאשר צוברי פצוע אופק אלימלך עשה את העבודה והשאיר אצלנו מדליה. כהן מוכיח שגם הוא מועמד חזק לאולימפיאדה, התחיל את התחרות עם פסילה ומצב קשה ומסיים במקום שישי מכובד".