הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צוברי: "לא דמיינתי שכך תסתיים הקריירה"

המדליסט האולימפי ל-5 באוויר: "עוד לא קיבלתי החלטה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.21 - 16:43

אחד הסיפורים היותר מדוברים מאז דחיית המשחקים האולימפיים של טוקיו מקיץ 2020 לקיץ 2021 הוא עניין הקריטריונים האולימפיים. מכיוון שמדובר בפער של שנה, מספר איגודים בישראל החליטו להעניק הזדמנות נוספת לספורטאים להיאבק על המקום באולימפיאדה ביפן (דוגמת מה שקרה בג'ודו עם גילי כהן וגפן פרימו). היום (חמישי) התייחס לנושא הזה שחר צוברי, הגולש שהשיג את הקריטריון למשחקים לפני הדחייה, וכעת הוא צפוי לפנות את מקומו ליואב כהן.

בראיון ל-"5 באוויר" אמר צוברי: "אמרתי גם אז, אני ספורטאי תחרותי ולא יכול להיות שאפחד מתחרות. אני מבין את השיקולים לפתוח את המבחנים, ידעתי מה מצב בנקודות ולא יכולתי לעשות עם זה יותר מדי חוץ מלעשות את הכי טוב שאני יכול במים. כרגע המצב בעייתי וכנראה שכבר לא אהיה בטוקיו. בסוף יש ועדה, יש החלטה ואין טעם להאבק בזה. המשחקים האולימפיים ממש קרובים ויואב בסך הכל ספורטאי טוב וגולש מצוין, אני אאחל לו ולגור שטיינברג שיצליחו באולימפיאדה".

"לא דמיינתי שככה תסתיים הקריירה", הודה מדליסט הארד מבייג'ין 2008. "וכמובן שהרבה יותר כיף לסיים אותה בשיא מסוים. אבל למציאות ולספורט יש חוקים משלהם וזה המצב. אין לי מה להתבאס, אלא להשלים עם המצב. אני לא כל כך מאשים את הפציעה, כי כן גלשתי בכושר מלא. היו חסרות לי שעות גלישה, ובתור ספורטאי הכנתי את עצמי נפשית למצב כזה. ככה אני גם מגיע יותר חזק לתחרות".

אז האם זה סוף הקריירה המפוארת של צוברי? "אני לא יודע לאן החיים יקחו אותי, אני בסך הכל נהנה לגלוש. אין ספק שאני חושב על פרישה. יש את הדגם החדש שצריך לעלות משקל בשבילו ואני לא יודע אם פיזית אני מסוגל לעלות מ-70 ק"ג ל-80 או 85 . עדיין לא קיבלתי החלטה, זה באמת היום הראשון שאני קצת מתאושש. אי אפשר לדעת מה יהיה ואני רוצה רק בטובת הספורט. אז אם לא בתור ספורטאי, אולי בצד השני של הקווים. נראה מה יוליד יום".