הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שטיינברג המליץ: כהן ייצג את ישראל בטוקיו

נפלה ההכרעה: הגולש גבר על צוברי, שלא מתכוון לפרוש כרגע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.21 - 19:35
(באדיבות הוועד האולימפי)
(באדיבות הוועד האולימפי)

האם ההכרעה הושגה? אחרי שבשבוע שעבר, בתום אליפות העולם בשייט שנערכה בקאדיס, יואב כהן ושחר צוברי סיימו בשוויון נקודות - ההכרעה נפלה לידיו של מאמן נבחרת השייט, גור שטיינברג. היום (רביעי), הוא הכריע: שטיינברג המליץ על כהן כמי שייסע לאולימפיאדת טוקיו, וייצג את ישראל בגלשני RSX. צוברי כבר הודיע כי בכוונתו לפרוש, לאחר שלא הצליח באליפות העולם, ולסיים קריירה ארוכה ומפוארת.

מדובר בהמלצה בלבד, בשלב זה: מי שיאשר את העניין באופן רשמי יהיה איגוד השייט, אך היא אינה צפויה להביע התנגדות מיוחדת. מה שאמור להטות את הכף עבור כהן היא מדליית הזהב בה זכה באליפות אירופה, שתתן את המשקל שלה בעניין.

כזכור, שחר צוברי כבר זכה בכרטיס בטוקיו בשנה שעברה - אבל איבד אותו, לאחר שהאולימפיאדה נדחתה בשנה בגלל נגיף הקורונה. כעת, יואב כהן יהיה האיש שיישא את השייט על גבו, במטרה לזכות במדלייה עבור ישראל.

שטיינברג אמר לאחר הבחירה: "במיוחד היום, חשוב לי להביע הערכה מקצועית ואישית רבה לשחר. שחר התחרה בצורה הוגנת ומרשימה עד הרגע האחרון, גם כשההפסד היה על הפרק. היתה לשחר תרומה אדירה של  להשתלבות של הצעירים. הוא שימש מעשית כקפטן הנבחרת, ועזר לי משמעותית להצליח בתפקיד. הסברתי לשחר שאני מעוניין שימשיך להתחרות ולהתאמן איתנו לקראת האולימפיאדה. הוא יתקבל בחיבוק בכל יום שיגיע".

למרות שכבר הבין לאן הרוח נושבת בתום אליפות העולם, שחר צוברי ייקח חופש בזמן הקרוב כדי לנקות את הראש ולעכל שלא יופיע בפעם הרביעית במשחקים האולימפיים. בשלב הזה הוא לא מתכוון לפרוש וימשיך לשמור על כושר גם על גלשן הניל פרייד ובמקביל יתאמן על הגלשן החדש, הפויל, שייכנס לפאריס 2024. "אני כמובן בעד הספורט הישראלי ורוצה לטובתו ואני מאחל ליואב המון בהצלחה בטוקיו. אני מאוד מקווה שתהיה מדליה בשייט ואם ירצו שאעזור בדברים כאלה ואחרים אני אשמח. אני אמשיך לשמור על כשירות ובנוסף אחכה להצעות מעניינות", אמר צוברי לערוץ הספורט.