הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יש מדליה: זהב לתמיר וחסון באליפות העולם

מפרשיות 470 מעורב: הישראלים חלפו על פני הגרמנים וזכו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.05.21 - 16:00

מדליית זהב לישראל באליפות העולם בסירות מדגם 470 מעורב. ניתאי חסון וסער תמיר סיימו אליפות מושלמת כמעט, בה הובילו לאורך כל הדרך. תמיר וחסון הגיעו לשיוט המדליות כאשר לרשותם 43 נקודות שליליות, מרחק 12 נקודות מהצמד הגרמני שבמקום השני. הצוות היה חייב לסיים בהפרש של פחות משש סירות מהגרמנים ולכן בחרו בשיוט טקטי ונצמדו לגרמנים בכל שלבי השיוט. הצוות סיים במקום השמיני, מיד אחרי הגרמנים, והחגיגות בסירה החלו.

בעודה עטופה בדגל ישראל, אמרה סער תמיר: "הייתה אליפות מדהימה, נתנו הכל והוכחנו שאנחנו ראויים למדליה הזו. ההרגשה עכשיו מעולה". ניתאי חסון הוסיף: "החלטנו ללכת על הגרמנים מהרגע הראשון. ידענו שאם נעשה את הדברים נכון המדליה בכיס שלנו וביצענו את התוכנית במדויק. סער ואני רק התחלנו להפליג ביחד לא מזמן, זו הרגשה נהדרת לזכות איתה בתואר הזה".

ערן סלע, מאמן הצוותים המעורבים: "היה ברור שרק דבר אחד יכול לגרום לנו לפספס את המדליה. אני מוריד את הכובע בפני סער וניתאי שביצעו את התוכנית בשלמות. אנחנו סוגרים פה שבוע מושלם ורק מחכים להביא את המדליה הביתה".

הצוות השני שהשתתף בשיוט המדליות, סגני אלופי העולם נועה לסרי וטל שדה, פתחו את השיוט עם פסילה בזינוק וסיימו את האליפות במקום התשיעי הכללי. דגם הסירות 470 מעורב (אישה וגבר) עתיד להכנס למשחקים האולימפיים בפריז 2024 ולאור ההצלחות האחרונות, עם מדליות זהב וכסף באליפות העולם האחרונה ומדליית הזהב הזו, התקוות באיגוד השייט גבוהות.