הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סופית ורשמית: יואב כהן יהיה הנציג לטוקיו

באיגוד השייט קיבלו את המלצת שטיינברג. גם שי קקון במשלחת

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.05.21 - 13:33
(צילום באדיבות הוועד האולימפי)
(צילום באדיבות הוועד האולימפי)

עכשיו זה רשמי. הגולש יואב כהן בן ה-21 ייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בטוקיו. כך החליטה הנהלת איגוד השייט הישראלי, שלמעשה אישרה וקיבלה את ההמלצה של הוועדה לבחירת הנציגים האולימפיים וההמלצה של מאמן נבחרת הגברים גור שטייינברג.

כזכור, בעקבות דחיית המשחקים האולימפיים ואחרי ששחר צוברי כבר ניצח במבחנים הפנימיים וזכה בכרטיס לטוקיו, הוחלט באיגוד השייט לפני מעל לשנה, לפתוח מחדש את המבחנים האולימפיים. זאת על מנת להגיע לטוקיו עם הספורטאי בכושר הטוב ביותר. במהלך תחרויות השנה האחרונה הצטמצם הפער בין כהן לצוברי ובאליפות העולם האחרונה השווה כהן את מאזן הנקודות ביניהם. הניצחון של כהן באליפות אירופה 2020 הקנה לכהן את הניצחון במבחנים, כיוון שתחרות זו נבחרה מראש כשובר שוויון.

בשבוע שעבר הוועדה לבחירת הנציגים האולימפיים החליטה להמליץ על כהן אחרי שזו הייתה ההמלצה של מאמן נבחרת הגברים. בוועדה חברים המנהל המקצועי של האיגוד אלי צוקרמן, מנהל היחידה לספורט הישגי דני אורן, שמשון ברוקמן ומוטי עמרם (חברי הועדה המקצועית) והמשקיפה, היועצת המשפטית של האיגוד, עו"ד דליה בושינסקי.

כמו כן, גם השייטת שי קקון בת ה-18 אושרה על ידי הוועדה ותייצג את ישראל בדגם הלייזר רדיאל. קקון השיגה עבור ישראל את הקווטה האולימפית בתחרות בוילאמורה בחודש שעבר וקיבלה את אישור הוועד האולימפי ומנהלת הספורט ההישגי.

בכך למעשה הושלמה למעשה משלחת השייט למשחקים האולימפיים בטוקיו (חמישה ספורטאים): RSX נשים - קטי ספיצ'קוב, מאמן אליוט קרני. RSX גברים - יואב כהן, מאמן גור שטיינברג. לייזר רדיאל - שי קקון, מאמן ארז אליהו. 470 נשים - נויה ברעם ושחר טיבי, מאמן אילן תשתש.

שי בובר, יו"ר איגוד השייט: "מאחל הצלחה לנבחרת השייט שלנו במשחקים האולימפיים, אין ספק שבגלישה גברים ונשים יש לנו סיכויים טובים למדליה אולימפית, כולי תקווה שנגיע בכל הקטגוריות להישגים שימשיכו להציב את השייט הישראלי כענף אולימפי מוביל".