הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שחר רשף רביעית לאחר יום השיוטים השני

שומרת על יציבות באליפות העולם. ראובני במקום ה-9 הכללי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.08.21 - 08:54
שחר רשף על דגם הפויל החדש (צילום: איגוד השייט בישראל)
שחר רשף על דגם הפויל החדש (צילום: איגוד השייט בישראל)

תגיות: שחר רשף

לאחר יומיים של שיוטים באליפות העולם בגלישה (גלשני IQFoil) נמצאת הגולשת שחר רשף, ממועדון השייט מכמורת/עמק חפר במקום הרביעי הכללי. רשף סיימה את ששת שיוטי אתמול בעשיריה הראשונה והיא מפגינה יציבות מרשימה, כאשר לפניה עוד יום שיוטים אחד טרם שיוט המדליות, אליו עולות 12 הגולשות המובילות.

נבחרת הנשים בכללותה רושמת תחרות מוצלחת מאוד, עם ארבע גולשות בעשרים הראשונות, כאשר שרון קנטור במקום ה 11, דניאלה פלג במקום ה 15 ומאיה מוריס במקום 20. יום השיוטים יחל בעוד מספר שעות וכאמור, רק 12 הטובות ביותר בסיומו יעלו לשיוט המדליות, שיתקיים ביום ראשון.

בגברים המשיך תום ראובני את התחרות הטובה שלו והוא ממוקם במקום התשיעי הכללי. בשיוט השני של אתמול היה ראובני מעורב בהתנגשות, שעכבה אותו וגרמה לכך שסיים את השיוט במקום ה 75. ניקוד השיוט הזה נגרע אמנם ממאזנו (בגלישה נגרע אוטומטית השיוט הגרוע ביותר של כל גולש וציונו לא נחשב), אך הדבר יחייב את ראובני לבצע היום שיוטים טובים על מנת להישאר במיקום גבוה.

דגם הפויל החליף את דגם ה RSX, לאחר המשחקים האולימפיים בטוקיו. הפויל הוא סנפיר אשר גורם לגלשן לרחף מעל המים ומאפשר לו להגיע למהירויות של מעל 60 קמ"ש. זו אליפות העולם הראשונה לדגם זה לאחר המשחקים ותחילתו של עידן חדש בגלישה.

איגוד השייט העמיד לאליפות העולם נבחרת מורחבת, הכוללת 12 גולשים ו-7 גולשות, מנבחרות הבוגרים והעתודה, וזאת בהסתכלות ארוכת טווח לקמפיין פריז 2024.

את נבחרת הגברים מאמן גור שטיינברג ואת הנשים (בוגרות ועתודה) עודד אושר. ראש המשלחת ומאמן העתודה בגברים לאליפות הנוכחית הוא שחר צוברי, בתפקידו הרשמי הראשון באיגוד השייט.