הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

3 נציגים ישראלים בשיוטי המדליות

אליפות העולם בשייט: רשף, קנטור וראובני מחפשים פודיום

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.08.21 - 08:01
תום ראובני. ישראל תקבל נציגות על הפודיום? (Martina Orsini)
תום ראובני. ישראל תקבל נציגות על הפודיום? (Martina Orsini)

נזכה לנציגות על הפודיום? לא פחות משלושה גלשנים מתוך 24 שישתתפו היום (ראשון) בשיוטי המדליות של אליפות העולם יישאו את דגל ישראל. בשחר רשף, שרון קנטור ותום ראובני ישתתפו בשיוט המדליות ויקוו לסיים את התחרות עם חיוך גדול.

רשף סיימה את ימי השיוטים בתחרות במקום הרביעי, מה שהקנה לה כרטיס אוטומטי לחצי גמר שיוטי המדליות. בחצי הגמר תתחרה הגולשת על שני המקומות הפנויים בשיוט הגמר, אליו הבטיחו כבר את מקומן הגולשת הלן נוסמון הצרפתיה ואייסלי ווטסון מבריטניה.

זה הישג השיא בקריירה של רשף בת ה-16. הישראלית תתחרה בגולשות מנוסות מהצמרת העולמית ותהיה הצעירה ביותר בשיוט המדליות. "אני מאוד מתרגשת לקראת מחר", אמרה רשף לאחר פרסום תוצאות שיוטי היום, "היו שיוטים בתנאים קשים בתחרות ואני אעשה את הטוב ביותר שלי מחר כדי להביא הביתה מדליה".

אך רשף היא לא היחידה שתעשה היסטוריה פרטית היום. שרון קנטור (19), שהעפילה לשיוט המדליות מהמקום ה-11, תתחרה על שני הכרטיסים לחצי הגמר מול שבע גולשות. גם עבורה מדובר בהישג שיא ותתמודד לראשונה בקריירה בשיוט מדליות בתחרות בינלאומית.

בגברים, תום ראובני העפיל לשיוט המדליות מהמקום התשיעי ויתחרה ברבע הגמר, ממנו יעלו שני גולשים בלבד לשלב הבא, כשגם משם יוכלו רק שניים להעפיל לשיוט הגמר. "הדבר היפה בשיוט המדליות הוא שמתחילים מהתחלה", סיפר ראובני, "אני צריך לסיים שיוט באחד משני המקומות הראשונים, ואז אחד נוסף ואז הגמר. המטרה ברורה ועכשיו רק צריך לצאת למים ולעשות את העבודה".

שאר תוצאות האליפות: בנשים, דניאלה פלג סיימה במקום ה-17, מאיה מוריס במקום ה-21, נעמה גזית 28, ניב רובינסון 33 ולינוי גבע 45. בגברים, יואב עומר 36, תומר ורדימון 47, דניאל בסיק-תשתש 58, באז בל 67, רוי הילל 72, עידו פומרנץ 74, ליאם שגב 76 ושלו אגוזי 79.